logo
Kabel HQ OFC Bi-Wire ALPHARD DA VINCI SL-422 4x2.20mm (AWG14)
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
nr katalogowy : 71292
Bi-wire to połączenie dwukablowe polegające na doprowadzeniu dwóch równoległych dwóżyłowych (lub jednego czterożyłowego) kabli głosnikowych od wzmacniacza do zestawu głośnikowego. Pozwala to uniknąć przenoszenia pełnopasmowego sygnału audio przez jeden kabel głośnikowy. W połączeniu bi-wire oddzielne kable wykorzystane są do zasialania sekcji niskotonowej oraz sekcji wysokotonowej. Dzięki temu w jednym kablu płyną głównie niższe częstotliwości a znikomy jest udział wyższych składowych. W drugim kablu zachodzi sytuacja odwrotna, płyną w nim głównie wyższe składowe, znikomy jest zaś poziom składowych niższych. Dzięki temu zmniejsza się wzajemna modulacja generowana przez poszczególne składowe szerokopasmowego sygnału płynącego w pojedynczym kablu.

Połączenie Bi-wire można zastosować pod warunkiem, że zestaw głośnikowy jest do niego przystosowany czyli posiada terminal z czterema gniazdami głośnikowymi. Gniazda te są połączone w pary zworami w przypadku stosowania zwykłego połączenia dwużyłowego, w przypadku połączenia Bi-wire zwory należy usunąć.

Oferowany przewód jest kablem Bi-Wire z czterema żyłami wykonanymi z plecionki Cu (105 x 0.16mm). Wysoka czystość miedzi beztlenowej OFC (6N 99.99997%) gwarantuje wysoką jakość transmisji sygnałów i predystynuje przewód do używania w wysokiej klasy zestawach audio oraz kina domowego.
Poczwórna izolacja (PVCT, filtr bawełniany, PE, włókna bawełniane) oraz filtr powietrzny zapewniają perfekcyjna geometrię i odpowiednią sztywność co w połączeniu z przeplotem (twisted par) żył miedzianych na całej długości zapewnia doskonałą odporność na zkłócenia EMI/RFI oraz idealną jakość przekazu
Doskonałe własności mechaniczne oferowanego przewodu predystynują go do układania na estradzie, w ścianach, pod podłogą itp.

Długość przewodu w rolce: 80mb
Przewodnik: Cu OFC 6N 99.99997% 4x2.20mm2 (4xAWG14)
Splot: 4 x [105x0.16mm]
średnica przewodu: ok. 11.0mm
Izolacja: PVCT, fitr bawełniany, PE, włókna bawełniane, kanały powietrzne
Wymiary rolki: (średnica/wysokość): 30/20.5cm
Masa rolki: ok. 13.9kgSTRATOS | tel.22.834.88.30 |fax.22.834.75.94 |e-mail: info@stratos.com.pl
01-823 Warszawa ul. Kasprowicza 107 (Szkoła Podstawowa nr 223)