logo
Terminator F rezystor końcowy 75Ω
nr katalogowy: 69110
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Złącze F jest najpopularniejszym złączem w technice radiowej stosowanym powszechnie w instalacjach TV/SAT. Złącze F pracuje w paśmie do 3GHz i ma impedancję 75Ω (w większości zastosowań) lub rzadziej 50Ω.

Oferowany terminator jest rezystorem obciążeniowym 75Ω przeznaczonym do montażu w nieobciążonych wyjściach elementów instalacji R/TV/SAT takich jak rozgałęźniki, odgałęźniki, gniazda abonenckie itp. w celu zapewnienia właściwych poziomów sygnału w instalacji. Wymiarowanie terminatora prezentujemy poniżej:
Uwaga! Terminator nie zawiera blokady DC, dlatego nie należy stosować go do zakończeń wyjść z podawanym napięciem stałym.

Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Terminator wykonany jest z niklowanego stopu miedzi.
Dane techniczne
Złącze: wtyk F męski z rezystorem obciążeniowym 7575Ω
Pasmo pracy: CAM/R/TV/SAT (do 3GHz)
Materiał: niklowany stop miedzi
Wymiary (długość/średnica w najszerszym miejscu): 14.3/12.3mm
Masa 1szt: ok. 3g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu