logo
Gniazdo współosiowe N 50Ω zaciskane na kabel H-155
nr katalogowy: 68555
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Złącze N jest popularnym współosiowym złączem stosowanym w technice radiowej oraz TV. Złącza N pracują w paśmie do 11GHz i są dostępne w wersjach o impedancji 50Ω (stosowane w sieciach WiFi oraz GSM) lub 75Ω (stosowane w TV kablowej).

Oferowane złącze jest gniazdem żeńskim i przeznaczone jest do obsadzenia na współosiowym kablu koncentrycznym 50Ω o średnicy żyły centralnej 1.2-1.7mm, średnicy dielektryka 3.2-3.9mm oraz średnicy zewnętrznej 5.2-6.0mm, czyli na kablach z rodziny H-155 (RF-5, RF-5X itp.) używanych w instalacjach Wi-Fi, GSM oraz w radiokomunikacji. Kontakt ekranu zapewnia zaciskana tulejka, żyła centralna kabla łączona jest z pinem złącza przez lutowanie lub zaciśnięcie. Wymiarowanie gniazda prezentujemy poniżej:
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Oferowane gniazdo wykonane jest z niklowanego mosiądzu i posiada złocony pin centralny. Impedancja złącza wynosi 50Ω. Do zaciskania gniazda na przewodzie potrzebne jest narzędzie zaciskowe np. HT-336G, HT-336I. Zaciskacze można znaleźć w naszej ofercie wpisując model zaciskarki HT-xxx w wyszukiwarce w katalogu produktów.
Dane techniczne
Złącze: gniazdo N 50Ω żeńskie
Materiał: niklowany stop miedzi, złocony pin centralny
Pasujący przewód: H-155 i odpowiedniki
Impedancja: 50Ω
Pasmo pracy: <11GHz
Wymiary (długość z tuleją/średnica w najszerszym miejscu): ok. 33.5/15.5mm
Masa: 18g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu