logo
Gniazdo współosiowe UHF/UC1 50Ω kątowe skręcane na kabel RG-58
nr katalogowy: 68423
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
UHF (UC1) jest jednym z najstarszych standardów złącz stosowanych nadal w technice radiowej oraz Audio-Video. Złącze zostało zaprojektowane jako ekranowana wersja wtyku bananowego (styk centralny ma średnicę 4mm). Złącza UHF pracują w paśmie 0-300MHz i nie posiadają stałej impedacji. Stosowane są najczęściej w urządzeniach i antenach krótkofalarskich.

Oferowane złącze jest gniazdem żeńskim i przeznaczone jest do obsadzenia na współosiowym kablu koncentrycznym 50Ω o średnicy żyły centralnej 0.8-1.1mm, średnicy dielektryka 2.7-3.0mm oraz średnicy zewnętrznej 4.5-5.4mm, czyli na kablach z rodziny RG-58 stosowanych w radiokomunikacji.
Oferowane złącze jest gniazdem kątowym co bywa pomocne, gdy brak miejsca wymusza zagięcie kabla po wyjściu ze złącza. Silne zagięcie kabla może skutkować pęknięciem lub naderwaniem żyły wewnętrznej/ekranu i w efekcie pogorszeniem transmisji sygnału. Złącze można stosować jako gniazdo obsadzane na kablu lub jako gniazdo panelowe. Sześciokątna nakrętka oraz podkładka umożliwiają mocowanie złącza do płyty/panela. Gwintowany dekielek służy do zaślepienia otworu konstrukcyjnego umożliwiającego przylutowanie żyły centralnej.
Żyła centralna wprowadzonego kabla jest lutowana do pinu centralnego przez otwór konstrukcyjny w tylnej części gniazda, kontakt ekranu kabla z masą złącza jest uzyskiwany przez wkręcenie odpowiednio uformowanego kabla do gwintowanej tulejki w dolnej części złącza.
Wymiarowanie gniazda prezentujemy poniżej:
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Gniazdo wykonane jest niklowanego stopu miedzi. Impedancja gniazda wynosi 50Ω.
Dane techniczne
Złącze: gniazdo UHF/UC1 50Ω żeńskie, kątowe
Materiał: niklowany stop miedzi
Pasujący przewód: RG-58 i odpowiedniki
Impedancja: 50Ω
Pasmo pracy: <300MHz
Wymiary (długość/wysokość/średnica w najszerszym miejscu): ok. 32.5/24/19mm
Masa: 35g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu