logo
Gniazdo współosiowe UHF/UC1 50Ω panelowe typ O lutowane
nr katalogowy: 68410
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
UHF (UC1) jest jednym z najstarszych standardów złącz stosowanych nadal w technice radiowej oraz Audio-Video. Złącze zostało zaprojektowane jako ekranowana wersja wtyku bananowego (styk centralny ma średnicę 4mm). Złącza UHF pracują w paśmie 0-300MHz i nie posiadają stałej impedacji. Stosowane są najczęściej w urządzeniach i antenach krótkofalarskich.

Oferowane złącze jest gniazdem żeńskim do montażu na płycie (panelu). Gniazdo składa się z trzech elementów i posiada wyprowadzenia do przylutowania kabla: styk centralny w postaci tulejki ze stopu miedzi oraz styk masy w postaci cynowanej "chorągiewki".
Oferowane gniazdo przeznaczone jest do montażu na płycie (panelu) o grubości do 3mm. Gniazdo posiada gwint 5/8" oraz nakrętkę H18. Wymiarowanie złącza przedstawia rysunek poniżej:
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Gniazdo wykonane jest niklowanego stopu cynku, pin centralny wykonany jest ze stopu miedzi. Impedancja gniazda wynosi 50Ω.
Dane techniczne
Złącze: gniazdo UHF/UC1 50Ω żeńskie, panelowe
Materiał: niklowany stop cynku, pin centralny z stopu miedzianego
Impedancja: 50Ω
Pasmo pracy: <300MHz
Gwint: 5/8"-24UNEF
Nakrętka: sześciokątna 18.0mm
Maksymalna grubość panelu: ok. 3mm
Wymiary (długość/średnica w najszerszym miejscu): ok. 23/18mm
Masa: 14g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu