logo
Gniazdo współosiowe BNC 50Ω panelowe zaciskane na kabel RG-58
nr katalogowy: 68370
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
BNC jest złączem stosowanym w aparaturze pomiarowej, systemach telewizji analogowej i cyfrowej, monitoringu, radiotelekomunikacji oraz (kiedyś) w sieciach komputerowych. Złącza BNC przenoszą sygnał w paśmie do 4GHz i występują w wersjach 50Ω lub 75Ω.

Oferowane złącze jest gniazdem żeńskim do montażu na płycie (panelu). Gniazdo posiada impedancję 50Ω i przeznaczone jest obsadzenia na współosiowym kablu koncentrycznym 50Ω o średnicy żyły centralnej 0.8-1.1mm, średnicy dielektryka 2.7-3.0mm oraz średnicy zewnętrznej 4.5-5.5mm, czyli na kablach z rodziny RG-58 stosowanych w radiokomunikacji. Gniazdo składa się z 6 elementów:
Oferowane gniazdo przeznaczone są do montażu na płycie (panelu) o grubości do 5mm. Gniazdo posiada gwint 1/2" oraz nakrętkę H16. Koronkowa podkładka zapobiega odkręcaniu nakrętki oraz zapewnia pewny kontakt masy gniazda z panelem. Ekran kabla jest łączony jest z gniazdem przez zaciśnięcie tulejki, żyła centralna kabla łączona jest z pinem złącza przez lutowanie lub zaciśnięcie. Wymiarowanie złącza przedstawia rysunek poniżej:
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Oferowane gniazdo wykonane jest z niklowanego mosiądzu i posiada złocony pin centralny. Impedancja gniazda wynosi 50Ω. Do zaciskania gniazda na przewodzie potrzebne jest narzędzie zaciskowe np. HT-106D, HT-336A, HT-336C, HT-336I. Zaciskacze można znaleźć w naszej ofercie wpisując model zaciskarki HT-xxx w wyszukiwarce w katalogu produktów.
Dane techniczne
Złącze: gniazdo BNC 50Ω żeńskie, panelowe
Materiał: niklowany stop miedzi, złocony pin centralny
Pasujący przewód: RG-58 i odpowiedniki
Impedancja: 50Ω
Pasmo pracy: <4GHz
Gwint: 1/2"-28UNEF
Nakrętka: sześciokątna 16mm
Maksymalna grubość panelu: ok. 5mm
Wymiary (długość z tuleją/średnica w najszerszym miejscu): ok. 36.7/20.0mm
Masa: 17g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu