logo
Gniazdo współosiowe BNC 50Ω panelowe izolowane lutowane
nr katalogowy: 68365
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
BNC jest złączem stosowanym w aparaturze pomiarowej, systemach telewizji analogowej i cyfrowej, monitoringu, radiotelekomunikacji oraz (kiedyś) w sieciach komputerowych. Złącza BNC przenoszą sygnał w paśmie do 4GHz i występują w wersjach 50Ω lub 75Ω.

Oferowane złącze jest gniazdem żeńskim do montażu na płycie (panelu). Kołnierz oporowy oraz część gwintowana korpusu gniazda wykonana jest z ABS-u dzięki czemu zapewniona jest izolacja galwaniczna między masą złącza a panelem do którego jast ono przykręcone. Gniazdo posiada wyprowadzenia do przylutowania kabla: styk centralny w postaci pozłacanej tulejki oraz styk masy w postaci cynowanej blaszki.
Oferowane gniazdo przeznaczone jest do montażu na płycie (panelu) o grubości do 4mm. Gniazdo posiada gwint 3/8" oraz nakrętkę H11. Koronkowa podkładka zapobiega odkręcaniu nakrętki. Wymiarowanie złącza przedstawia rysunek poniżej:
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Gniazdo wykonane jest niklowanego stopu miedzi oraz ABS-u, pin centralny jest złocony. Impedancja gniazda wynosi 50Ω.
Dane techniczne
Złącze: gniazdo BNC 50Ω żeńskie, panelowe
Materiał: niklowany stop miedzi, ABS, złocony pin centralny
Impedancja: 50Ω
Pasmo pracy: <4GHz
Gwint: 3/8"-32UNEF
Nakrętka: sześciokątna 11.0mm
Maksymalna grubość panelu: ok. 4mm
Wymiary (długość/średnica w najszerszym miejscu): ok. 27.5/12.7mm
Masa: 4g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu