logo
Gniazdo antenowe współosiowe TV/IEC 75Ω proste lutowane HQ VITALCO
nr katalogowy: 68190
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Złącze antenowe TV/IEC jest popularnym złączem używanym w instalacjach antenowych TV naziemnej, kablowej i (czasem) satelitarnej. Złącze TV/IEC pracuje w paśmie do 1GHz i ma impedancję 75Ω. Złącza te stosowane są w odbiornikach TV, tunerach radiowych, tunerach DVB-T/T2, w gniazdach abonenckich instalacji telewizji kablowej oraz starszych urządzeniach wyposażonych w modulator w.cz. (magnetowidy, konsole gier itp.).

Oferowane przez nas gniazdo przeznaczone jest do obsadzenia na współosiowym kablu koncentrycznym o średnicy zewnętrznej do 7.4mm, czyli na typowych kablach używanych w instalacjach (RG59, RG6 i ich odpowiedniki).Obsadzenie gniazda na kablu polega na przylutowaniu żyły środkowej kabla koncentrycznego do trzpienia złącza i zaciśnięciu (ew. przylutowaniu) "skrzydełek" na ekranie kabla koncentrycznego. Dzięki temu uzyskujemy wysoką jakość połączenia, niemniej wymaga to posiadania lutownicy i umiejętności lutowania.
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Oferowane gniazdo wykonany jest z mosiądzu i posiada złocone styki. Impedancja gniazda wynosi 75Ω.
Dane techniczne
Złącze: gniazdo TV/IEC 9.5mm żeńskie
Impedancja: 75Ω
Pasmo pracy: CAM/R/TV (do 1GHz)
Materiał: korpus i osłona mosiężne, styki złocone
Wymiary (długość/srednica): 40/13mm
Masa 1szt: ok. 13g
Maksymalna średnica pasującego przewodu: 7.4mm
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu