logo
Gniazdo antenowe współosiowe TV/IEC 75Ω proste skręcane GOLD
nr katalogowy: 68150
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Złącze antenowe TV/IEC jest popularnym złączem używanym w instalacjach antenowych TV naziemnej, kablowej i (czasem) satelitarnej. Złącze TV/IEC pracuje w paśmie do 1GHz i ma impedancję 75Ω. Złącza te stosowane są w odbiornikach TV, tunerach radiowych, tunerach DVB-T/T2, w gniazdach abonenckich instalacji telewizji kablowej oraz starszych urządzeniach wyposażonych w modulator w.cz. (magnetowidy, konsole gier itp.).

Oferowane przez nas gniazdo przeznaczone jest do obsadzenia na współosiowym kablu koncentrycznym o średnicy zewnętrznej do 7.5mm, czyli na typowych kablach używanych w instalacjach (RG59, RG6 i ich odpowiedniki). Obsadzenie gniazda na kablu polega na przykręceniu żyły środkowej kabla koncentrycznego do trzpienia złącza i zaciśnięciu "skrzydełek" na ekranie kabla koncentrycznego. Podczas skręcania wtyku "skrzydełka" zasiskają się na płaszczu i ekranie kabla zapewniając dobry kontakt ekranu oraz trwałe zamocowanie gniazda na przewodzie.
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Korpus gniazda oraz pin środkowy wykonane są ze stopu miedzi, skrzydełka dociskowe są stalowe. Impedancja gniazda wynosi 75Ω.
Dane techniczne
Złącze: gniazdo TV/IEC 9.5mm żeńskie
Impedancja: 75Ω
Pasmo pracy: CAM/R/TV (do 1GHz)
Materiał: korpus i i pin centralny ze stopu miedzi, skrzydełka dociskowe stalowe, kolorowane na złoto
Wymiary (długość/srednica): 31/13,5mm
Masa 1szt: ok. 10g
Maksymalna średnica pasującego przewodu: 7.5mm
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu