logo
Adapter przetwornik pasywny BNC-skrętka 75Ω-100Ω VIDEO BALUN
nr katalogowy: 67525
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Karta katalogowa przetwornika dostępna jest tutaj.

Adapter BNC<->skrętka jest pasywnym konwerterem (transformatorem) dopasowującym impedancję kabli koncentrycznych 75Ω do impedancji skrętki komputerowej 100Ω. Dzięki temu możemy przesyłać sygnały VIDEO (CVBS) wykorzystując doskonałe i tanie medium transmisyjne jakim jest skrętka komputerowa kat5e lub 6.
Stosując dwa adaptery BNC<->skrętka na obu końcach skrętki możemy przesyłać sygnał VIDEO na dystansie do 300m (sygnał czarno-biały) lub 200m (sygnał kolorowy).
Adapter zakończony jest z jednej strony wtykiem BNC (z uwagi na standard BNC występujący w kamerach i rejestratorach DVR), z drugiej zaś szybkozłączami śrubowymi umożliwiającymi łatwe i pewne podłączenie dwóch żył (1 pary) skrętki komputerowej.

Uwaga! Złącza śrubkowe do przykręcenia żył skrętki komputerowej oznaczone są symbolami (+) i (-). Ważne jest zachowanie poprawności podłączenia adapterów na obu końcach skrętki w taki sposób aby (+) trafiał do (+) zaś (-) do (-). Odwrotne podłączenie może spowodować zakłócenia w przesyle sygnału.

Typowym zastosowaniem adapterów jest konstruowanie toru przesyłu sygnału VIDEO kamer wyposażonych w gniazda BNC, niemniej po założeniu odpowiednich adapterów możemy przesyłać sygnały AV między sprzętami zaopatrzonymi w inne gniazda (np RCA/cinch, UC1 itp.).
Skrętka komputerowa posiada 4 pary skręconych przewodów. Do przesyłu sygnału VIDEO potrzebna jest 1 para - pozostałe pary można wykorzystać do transmisji kolejnych sygnałów VIDEO, AUDIO lub zasilania.
Dane techniczne
Złącza: 75Ω - BNC męski, 100Ω - zaciski śrubkowe do przykręcenia 1 pary skrętki komputerowej
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 47/15/16mm
Masa: ok. 13g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu