logo
Wtyk współosiowy BNC 75Ω zaciskany na kabel RG-59
nr katalogowy: 67330
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
BNC jest złączem stosowanym w aparaturze pomiarowej, systemach telewizji analogowej i cyfrowej, monitoringu, radiotelekomunikacji oraz (kiedyś) w sieciach komputerowych. Złącza BNC przenoszą sygnał w paśmie do 4GHz i występują w wersjach 50Ω lub 75Ω.

Oferowane złącze jest wtykiem męskim i przeznaczone jest do obsadzenia na współosiowym kablu koncentrycznym 75Ω o średnicy żyły centralnej 0.6-0.9mm, średnicy dielektryka 3.0-3.9mm oraz średnicy zewnętrznej 5.8-6.5mm, czyli na kablach z rodziny RG-59 (0.6/3.7, 3C2V, 8241, KX 6A itp.) używanych w instalacjach CAM, TV, SAT. Tulejka na ekranie kabla jest zaciskana, żyła centralna kabla łączona jest z pinem wtyku przez lutowanie lub zaciśnięcie. Wymiarowanie wtyku prezentujemy poniżej:
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Oferowany wtyk wykonany jest z niklowanego mosiądzu i posiada złocony pin centralny. Impedancja wtyku wynosi 75Ω. Do zaciskania wtyku na przewodzie potrzebne jest narzędzie zaciskowe np. HT-106C, HT-106D, HT-336C, HT-336I. Zaciskacze można znaleźć w naszej ofercie wpisując model zaciskarki HT-xxx w wyszukiwarce w katalogu produktów.
Dane techniczne
Złącze: wtyk BNC 75Ω męski
Materiał: niklowany stop miedzi, złocony pin centralny
Pasujący przewód: RG-59 i odpowiedniki
Impedancja: 75Ω
Pasmo pracy: <4GHz
Wymiary (długość z tuleją/średnica w najszerszym miejscu): ok. 28.5/14.5mm
Masa: 8g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu