logo
Wtyk współosiowy BNC 50Ω kątowy zaciskany na kabel RG-58
nr katalogowy: 67325
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
BNC jest złączem stosowanym w aparaturze pomiarowej, systemach telewizji analogowej i cyfrowej, monitoringu, radiotelekomunikacji oraz (kiedyś) w sieciach komputerowych. Złącza BNC przenoszą sygnał w paśmie do 4GHz i występują w wersjach 50Ω lub 75Ω.

Oferowane złącze jest wtykiem męskim i przeznaczone jest do obsadzenia na współosiowym kablu koncentrycznym 50Ω o średnicy żyły centralnej 0.8-1.1mm, średnicy dielektryka 2.7-3.0mm oraz średnicy zewnętrznej 4.5-5.5mm, czyli na kablach z rodziny RG-58 stosowanych w radiokomunikacji. Oferowane złącze jest wtykiem kątowym co jest to pomocne lub czasem niezbędne w przypadku, gdy brak miejsca wymusza zagięcie kabla natychmiast po wyjściu z gniazda (np. w sprzętach dosuniętych do ściany). Silne zagięcie kabla w kablach z "prostymi" wtyczkami może skutkować pęknięciem lub naderwaniem żyły wewnętrznej/ekranu i w efekcie pogorszeniem transmisji sygnału. Kątowa wtyczka umożliwia użycie kabla w miejscach gdzie dostępny dystans wynosi jedynie ok. 2cm. Wymiarowanie wtyku prezentujemy poniżej:
Żyła centralna kabla łączona jest z pinem wtyku przez wsunięcie odpowiednio uformowanego kabla, tulejka na ekranie kabla jest zaciskana. Sposób przygotowania przewodu oraz przekrój wtyku pokazujący wewnętrzne styki kontaktowe prezentujemy poniżej:
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Oferowany wtyk wykonany jest z niklowanego mosiądzu i posiada złocony pin centralny. Impedancja wtyku wynosi 50Ω. Do zaciskania wtyku na przewodzie potrzebne jest narzędzie zaciskowe np. HT-106D, HT-336A, HT-336C, HT-336I. Zaciskacze można znaleźć w naszej ofercie wpisując model zaciskarki HT-xxx w wyszukiwarce w katalogu produktów.
Dane techniczne
Złącze: wtyk BNC 50Ω męski kątowy
Materiał: niklowany stop miedzi, złocony pin centralny
Pasujący przewód: RG-58 i odpowiedniki
Impedancja: 50Ω
Pasmo pracy: <4GHz
Wymiary (długość z tuleją/głębokość/średnica w najszerszym miejscu): ok. 35/29/14.5mm
Masa: 20g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu