logo
Wtyk antenowy współosiowy F 75Ω zaciskany sześciokąt z uszczelką na kabel RG-6
nr katalogowy: 67253
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Złącze F jest najpopularniejszym złączem w technice radiowej stosowanym powszechnie w instalacjach TV/SAT. Złącze F pracuje w paśmie do 3GHz i ma impedancję 75Ω (w większości zastosowań) lub rzadziej 50Ω.

Oferowany przez nas wtyk ma impedancję 75Ω i przeznaczony jest do obsadzenia na współosiowym kablu koncentrycznym 75Ω o średnicy zewnętrznej płaszcza w zakresie 6.4-7.2mm i średnicy dielektryka w zakresie 4.0-4.8mm czyli na kablach z rodziny RG-6 (1.2/4.9, 5C2V, KOKA100, TELASS100 itp.). Wymiarowanie wtyku prezentujemy poniżej:
Obsadzenie wtyku na kablu wymaga specjalnego narzędzia zaciskającego. Wtyk jest zaciskany w "sześciokąt". Zaciśnięcie narzędzia powoduje trwałe umocowanie kabla we wtyku oraz zapewnia pewny docisk ekranu kabla do korpusu wtyku na całym obwodzie.
Do zaciskania należy używać narzędzia z otworem roboczym w kształcie sześciokąta o wielkości 8.0-8.2mm. W ofercie posiadamy narzędzia zaciskowe firmy HANLONG (np. HT-106E, HT-106G, HT-106H, HT-336C, HT-336D, HT-336I) które umożliwiają zaciskanie oferowanego wtyku. Zaciskacze można znaleźć w naszej ofercie wpisując model zaciskarki HT-xxx w wyszukiwarce w katalogu produktów. Posiadamy również obcinacze i ściągacze izolacji ułatwiające obróbkę kabla przed umieszczeniem go we wtyku.
Wtyk posiada gumową uszczelkę, która utrudnia przenikanie wody do gniazda F urządzenia do którego przykręcany jest wtyk. Dzięki temu anteny, wzmacniacze antenowe, konwertery SAT itp. są mniej narażone na ew. uszkodzenia.
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Oferowany wtyk wykonany jest ze stopu miedzi. Impedancja wtyku wynosi 75Ω.
Dane techniczne
Złącze: wtyk F męski
Impedancja: 75Ω
Pasmo pracy: CAM/R/TV/SAT (do 3GHz)
Materiał: stop miedzi
Długość: 19.2mm
Masa 1szt: ok. 4g
Wymiary wprowadzanego przewodu (dielektryk/płaszcz): 4.0-4.8mm/6.4-7.2mm
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu