logo
Wtyk antenowy współosiowy F 75Ω kątowy lutowany HQ VITALCO
nr katalogowy: 67234
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą wtyków jest renomowana firma VITALCO - producent kabli i osprzętu AV.

Złącze F jest najpopularniejszym złączem w technice radiowej stosowanym powszechnie w instalacjach TV/SAT. Złącze F pracuje w paśmie do 3GHz i ma impedancję 75Ω (w większości zastosowań) lub rzadziej 50Ω.

Oferowany przez nas wtyk ma impedancję 75Ω i przeznaczony jest do obsadzenia na współosiowym kablu koncentrycznym 75Ω o średnicy zewnętrznej do 7.8mm, czyli na typowych kablach używanych w instalacjach TV/SAT (RG59, RG6 i ich odpowiedniki).

Oferowane złącze jest wtykiem kątowym co jest to pomocne lub czasem niezbędne w przypadku, gdy brak miejsca wymusza zagięcie kabla natychmiast po wyjściu z gniazda (np. w sprzętach dosuniętych do ściany). Silne zagięcie kabla w kablach z "prostymi" wtyczkami może skutkować pęknięciem lub naderwaniem żyły wewnętrznej/ekranu i w efekcie pogorszeniem transmisji sygnału. Kątowa wtyczka umożliwia użycie kabla w miejscach gdzie dostępny dystans wynosi jedynie ok. 2cm.
Obsadzenie wtyku na kablu polega na przylutowaniu żyły środkowej kabla koncentrycznego (SIGNAL) do tulejki centralnej i zaciśnięciu (ew. przylutowaniu) "skrzydełek" na ekranie kabla koncentrycznego (GROUND). Dzięki temu uzyskujemy wysoką jakość połączenia, niemniej wymaga to posiadania lutownicy i umiejętności lutowania.
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Oferowany wtyk wykonany jest z mosiądzu i posiada złocone styki. Impedancja wtyku wynosi 75Ω.
Dane techniczne
Złącze: wtyk F męski
Impedancja: 75Ω
Pasmo pracy: CAM/R/TV/SAT (do 3GHz)
Materiał: korpus i osłona mosiężne, styki złocone
Wymiary (długość/szerokość/głębokość): 43/12/24mm
Masa 1szt: ok. 27g
Maksymalna średnica pasującego przewodu: 7.8mm
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu