logo
Wtyk antenowy współosiowy F 75Ω prosty nakręcany 5.5/22mm
nr katalogowy: 67207
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Złącze F jest najpopularniejszym złączem w technice radiowej stosowanym powszechnie w instalacjach TV/SAT. Złącze F pracuje w paśmie do 3GHz i ma impedancję 75Ω (w większości zastosowań) lub rzadziej 50Ω.

Oferowany przez nas wtyk ma impedancję 75Ω i przeznaczony jest do obsadzenia na współosiowym kablu koncentrycznym 75Ω o średnicy zewnętrznej do 5.5mm i średnicy dielektryka do 3.8mm, czyli na kablach z rodziny RG-59. Wymiarowanie wtyku prezentujemy poniżej:
Obsadzenie wtyku na kablu nie wymaga specjalnych narzędzi - wystarczy do tego wyłącznie nóż. Wtyk nakręcany jest na kabel z wywiniętym ekranem. W zależności od grubości ekranu do kabla należy dobrać wtyk o odpowiedniej średnicy - zwykle średnica wewnętrzna wtyku powinna być równa średnicy kabla (bez wywiniętego ekranu).
Przy przy większych ilościach obsadzanych wtyków można użyć dedykowanych narzędzi - obcinacza, ściagacza izolacji i klucza ułatwiającego nakręcanie wtyku na kabel, które również posiadamy w ofercie.

Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Oferowany wtyk wykonany jest ze stopu miedzi. Impedancja wtyku wynosi 50Ω.
Dane techniczne
Złącze: wtyk F męski
Impedancja: 75Ω
Pasmo pracy: CAM/R/TV/SAT (do 3GHz)
Materiał: stop miedzi
Długość: 22mm
Masa 1szt: ok. 4g
Maksymalna średnica pasującego przewodu: 5.5mm
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu