logo
Wtyk antenowy współosiowy TV/IEC 75Ω kątowy skręcany HQ VITALCO
nr katalogowy: 67195
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą wtyków jest renomowana firma VITALCO - producent kabli i osprzętu AV.

Złącze antenowe TV/IEC jest popularnym złączem używanym w instalacjach antenowych TV naziemnej, kablowej i (czasem) satelitarnej. Złącze TV/IEC pracuje w paśmie do 1GHz i ma impedancję 75Ω. Złącza te stosowane są w odbiornikach TV, tunerach radiowych, tunerach DVB-T/T2, w gniazdach abonenckich instalacji telewizji kablowej oraz starszych urządzeniach wyposażonych w modulator w.cz. (magnetowidy, konsole gier itp.)

Oferowany przez nas wtyk przeznaczony jest do obsadzenia na współosiowym kablu koncentrycznym 75Ω o średnicy zawnętrznej do 7.2mm, czyli na typowych kablach używanych w instalacjach TV/SAT (RG59, RG6 i ich odpowiedniki). Oferowane złącze jest wtykiem kątowym co jest to pomocne lub czasem niezbędne w przypadku, gdy brak miejsca wymusza zagięcie kabla natychmiast po wyjściu z gniazda (np. w sprzętach dosuniętych do ściany). Silne zagięcie kabla w kablach z "prostymi" wtyczkami może skutkować pęknięciem lub naderwaniem żyły wewnętrznej/ekranu i w efekcie pogorszeniem transmisji sygnału. Kątowa wtyczka umożliwia użycie kabla w miejscach gdzie dostępny dystans wynosi jedynie ok. 2cm.
Obsadzenie wtyku na kablu polega na przykręceniu żyły środkowej (SIGNAL) kabla koncentrycznego do tulejki centralnej oraz zamocowaniu ekranu (GROUND) w tulei zewnetrznej. Obie tuleje posiadają śrubki które zapewniają właściwe mocowanie.
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Oferowany wtyk wykonany jest z mosiądzu i posiada złocone styki. Impedancja wtyku wynosi 75Ω.
Dane techniczne
Złącze: wtyk TV/IEC 9.5mm męski
Impedancja: 75Ω
Pasmo pracy: CAM/R/TV (do 1GHz)
Materiał: korpus i osłona mosiężne, styki złocone
Wymiary (długość/szerokość/głębokość): 43/12/24mm
Masa 1szt: ok. 30g
Maksymalna średnica pasującego przewodu: 7.2mm
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu