logo
Adapter antenowy RF gniazdo RP-TNC - gniazdo RP-SMA HQ 50Ω
nr katalogowy: 63432
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
SMA jest złączem stosowanym w sieciach WiFi, GSM oraz radiotelekomunikacji. Złącza SMA mają impedancję 50Ω i przenoszą sygnał w paśmie do 18GHz. TNC jest złączem stosowanym w radiokomunikacji, najczęściej w urządzeniach i antenach WLAN oraz GSM. Złącza TNC przenoszą sygnał w paśmie do 11GHz i posiadają impedancję 50Ω.

Złącze RTNC (RP-TNC Revers Polarity TNC) jest odmianą złącza TNC o identycznych rozmiarach z zamienionym stykiem kontaktowym (wtyk TNC posiada kontakt męski zaś wtyk RTNC ma kontakt żeński i analogicznie gniazdo TNC posiada kontakt żeński zaś gniazdo RTNC ma kontakt męski). Taka sama sytuacja ma miejsce w złączu RSMA (RP-SMA Revers Polarity SMA)
Oferowany adapter jest przejściówką do zamiany wtyku RSMA na gniazdo RTNC, zamiany wtyku RTNC na gniazdo RSMA lub połączenia ze sobą kabli. Adapter najczęściej stosowany jest w sytuacji, gdy łączone kable lub sprzęty posiadają odpowiednie złącza RTNC oraz RSMA. Adapter posiada z jednej strony gniazdo RSMA (RP-SMA) zaś z drugiej strony gniazdo RTNC (RP-TNC).
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Oferowany adapter wykonany jest z niklowanego mosiądzu i posiada złocone styki. Impedancja adaptera wynosi 50Ω.
Dane techniczne
Materiał: niklowany mosiądz, styki kontaktu złocone
Złącza: gniazdo RP-TNC męskie, gniazdo RP-SMA męskie
Impedancja: 50Ω
Pasmo pracy: <11GHz
Wymiary (długość/średnica w najszerszym miejscu): 28.5/12mm
Masa: ok. 9g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu