logo
Adapter antenowy RF wtyk RP-SMA - gniazdo RP-SMA kątowy HQ 50Ω
nr katalogowy: 62851
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Złącza rodziny SMA (SubMiniature version A) są miniaturowymi złączami wysokiej częstotliwości o impedancji 50Ω i paśmie pracy do 18GHz. Stosowane są najczęściej w urządzeniach i antenach WiFi oraz LTE. Złącza występują w wersjach SMA i RSMA różniących się rodzajem pinu centralnego. RSMA (RP-SMA Revers Polarity SMA) jest odmianą złącza SMA o identycznych rozmiarach z zamienionym pinem centralnym (wtyk SMA posiada pin męski zaś wtyk RSMA ma pin żenski i analogicznie gniazdo SMA posiada pin żeński zaś gniazdo RSMA ma pin męski.
Oferowany adapter jest kątową przejściówką RSMA (RP-SMA) i służy do zmiany kierunku wprowadzanie kabla do urządzenia. Wtyk RSMA (RP-SMA) jest obrócony pod kątem 90° w stosunku do gniazda dzięki czemu w przypadku braku miejsca nie ma konieczności nadmiernego wyginania kabla (co może skutkować złamaniem lub pogorszeniem własności transmisyjnych). Wymiarowanie adaptera przedstawiamy poniżej:
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Oferowany adapter wykonany jest z mosiądzu kolorowanego na złoto i posiada złocone styki. Impedancja adaptera wynosi 50Ω.
Dane techniczne
Złącza: wtyk RSMA żeński, gniazdo RSMA męskie
Impedancja: 50Ω
Pasmo pracy: 18GHz
Materiał: mosiądz kolorowany na złoto, styki kontaktu złocone
Wymiary (długość/głąbokość/grubość): 16/16/8mm
Masa: ok. 7g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu