logo
Adapter antenowy RF gniazdo FME - gniazdo mini-UHF 50Ω
nr katalogowy: 62780
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Mini-UHF (mini-UC1) jest zminiaturyzowaną wersją złączy UHF (UC1) o znacznie lepszych parametrach. Złącza te stosowane są w technice radiowej najczęściej w radiotelefonach oraz instalacjach GSM. Złącza mini-UHF pracują w paśmie do 2.5GHz i posiadają impedancję 50Ω. FME jest złączem stosowanym najczęściej w urządzeniach i antenach GSM. Złącza FME mają impedancję 50Ω i przenoszą sygnał w paśmie do 2GHz.

Oferowany adapter jest przejściówką do zamiany wtyku FME na gniazdo mini UHF, zamiany wtyku mini-UHF na gniazdo FME lub połączenia ze sobą kabli. Adapter najczęściej stosowany jest w sytuacji, gdy łączone kable lub sprzęty posiadają odpowiednie złącza FME oraz mini-UHF. Adapter posiada z jednej strony złącze żeńskie FME zaś z drugiej strony złącze żeńskie mini-UHF.
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Oferowany adapter wykonany jest niklowanego mosiądzu i posiada złocone styki. Impedancja adaptera wynosi 50Ω.
Dane techniczne
Materiał: niklowany mosiądz, złocone styki
Złącza: gniazdo FME żeńskie, gniazdo mini-UHF żeńskie
Impedancja: 50Ω
Pasmo pracy: <2GHz
Długość: 29.5mm
Średnica (w najszerszym miejscu): 12.0mm
Masa: 9g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu