logo
Adapter antenowy RF gniazdo FME - gniazdo F 50Ω
nr katalogowy: 62716
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
FME jest złączem stosowanym najczęściej w urządzeniach i antenach GSM. Złącza FME mają impedancję 50Ω i przenoszą sygnał w paśmie do 2GHz. Złącze F jest najpopularniejszym złączem w technice radiowej stosowanym powszechnie w instalacjach TV/SAT. Złącze F pracuje w paśmie do 3GHz i ma impedancję 75Ω (w większości zastosowań) lub rzadziej 50Ω.

Oferowany adapter jest przejściówką do zamiany wtyku FME na gniazdo F, zamiany wtyku F na gniazdo FME lub połączenia ze sobą kabli. Adapter najczęściej stosowany jest w sytuacji, gdy łączone kable lub sprzęty posiadają odpowiednie złącza FME oraz F. Adapter posiada z jednej strony złącze żeńskie FME zaś z drugiej strony złącze żeńskie F.
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Oferowany adapter wykonany jest niklowanego mosiądzu i posiada złocone styki. Impedancja adaptera wynosi 50Ω.
Dane techniczne
Materiał: niklowany mosiądz, złocone styki
Złącza: gniazdo FME żeńskie, gniazdo F żeńskie
Impedancja: 50Ω
Pasmo pracy: <2GHz
Długość: 24.0mm
Średnica (w najszerszym miejscu): 11.0mm
Masa: 6g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu