logo
Adapter antenowy RF wtyk RP-TNC - gniazdo N 50Ω
nr katalogowy: 62678
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Złącze RTNC (RP-TNC Revers Polarity TNC) jest odmianą złącza TNC o identycznych rozmiarach z zamienionym stykiem kontaktowym (wtyk TNC posiada kontakt męski zaś wtyk RTNC ma kontakt żeński i analogicznie gniazdo TNC posiada kontakt żeński zaś gniazdo RTNC ma kontakt męski). TNC (oraz RTNC) jest złączem stosowanym w radiokomunikacji, najczęściej w urządzeniach i antenach WLAN oraz GSM. Złącza TNC i RTNC przenoszą sygnał w paśmie do 11GHz i posiadają impedancję 50Ω (najczęściej stosowane) lub 75Ω (stosowane rzadko). Złącze N jest popularnym współosiowym złączem stosowanym w technice radiowej oraz TV. Złącza N pracują w paśmie do 11GHz i są dostępne w wersjach o impedancji 50Ω (stosowane w sieciach WiFi oraz GSM) lub 75Ω (stosowane w TV kablowej).

Oferowany adapter jest przejściówką do zamiany typu złącza. Adapter najczęściej stosowany jest w sytuacji, gdy łączone kable lub sprzęty posiadają odpowiednie złącza RTNC oraz N. Adapter posiada z jednej strony wtyk RTNC (RP-TNC) zaś z drugiej strony gniazdo N:
Oferowany adapter wykonany jest niklowanego stopu miedzi i posiada złocone styki kontaktowe. Impedancja adaptera wynosi 50Ω. Wymiarowanie adaptera prezentujemy poniżej:
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Dane techniczne
Materiał: niklowany stop miedzi, złocone styki kontaktowe
Złącza: wtyk RP-TNC żeński, gniazdo N żenskie
Impedancja: 50Ω
Pasmo pracy: <11GHz
Długość: 33.5mm
Średnica (w najszerszym miejscu): 15.5mm
Masa: 25g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu