logo
Adapter antenowy RF wtyk TNC - wtyk UHF/UC1 50Ω
nr katalogowy: 62647
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
TNC jest złączem stosowanym w radiokomunikacji, najczęściej w urządzeniach i antenach WLAN oraz GSM. Złącza TNC przenoszą sygnał w paśmie do 11GHz i posiadają impedancję 50Ω (najczęściej stosowane) lub 75Ω (stosowane rzadko). UHF (inna nazwa UC1) jest jednym z najstarszych standardów złącz stosowanych nadal w technice radiowej oraz Audio-Video. Złącza UHF/UC1 pracują w paśmie 0-300MHz i nie posiadają stałej impedacji.

Oferowany adapter jest przejściówką do zamiany gniazda TNC na wtyk UHF/UC1, zamiany gniazda UHF/UC1 na wtyk TNC lub połączenia ze sobą kabli. Adapter najczęściej stosowany jest w sytuacji, gdy łączone kable lub sprzęty posiadają odpowiednie złącza UHF/UC1 oraz TNC. Adapter posiada z jednej strony złącze męskie TNC zaś z drugiej strony złącze męskie UHF/UC1.
Adapter wykonany jest niklowanego stopu miedzi. Impedancja adaptera wynosi 50Ω. Wymiarowanie adaptera prezentujemy poniżej:
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Dane techniczne
Materiał: niklowany stop miedzi
Złącza: wtyk TNC męski, wtyk UHF/UC1 męski
Impedancja: 50Ω
Pasmo pracy: <300MHz
Długość: 38.5mm
Średnica (w najszerszym miejscu): 19.0mm
Masa: 32g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu