logo
Adapter antenowy RF wtyk SMA - gniazdo N 50Ω
nr katalogowy: 62625
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Złącze N jest popularnym współosiowym złączem stosowanym w technice radiowej oraz TV. Złącza N pracują w paśmie do 11GHz i są dostępne w wersjach o impedancji 50Ω (stosowane w sieciach WiFi oraz GSM) lub 75Ω (stosowane w TV kablowej). SMA jest złączem stosowanym najczęściej w sieciach WiFi, GSM oraz radiotelekomunikacji. Złącza SMA mają impedancję 50Ω i przenoszą sygnał w paśmie do 18GHz.

Oferowany adapter ma impedancję 50Ω i jest przejściówką do zamiany gniazda SMA na gniazdo N, zamiany wtyku N na wtyk SMA lub połączenia ze sobą kabli. Adapter najczęściej stosowany jest w sytuacji, gdy łączone kable lub sprzęty posiadają odpowiednie złącza N oraz SMA. Adapter posiada z jednej strony wtyk SMA zaś z drugiej strony złącze żeńskie N.
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Oferowany adapter wykonany jest niklowanego mosiądzu i posiada złocone styki. Impedancja adaptera wynosi 50Ω.
Dane techniczne
Materiał: niklowany mosiądz, złocone styki
Złącza: wtyk SMA męski, gniazdo N żeńskie
Impedancja: 50Ω
Pasmo pracy: <11GHz
Długość: 29.0mm
Średnica (w najszerszym miejscu): 15.5mm
Masa: 18g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu