logo
Adapter antenowy RF gniazdo BNC - wtyk TV/IEC 75Ω
nr katalogowy: 62450
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Złącze TV/IEC (nazywane również PAL, Belling-Lee lub 9,5) jest popularnym złączem używanym w instalacjach antenowych i urządzeniach R/TV. Złącze TV/IEC pracuje w paśmie do 1GHz i ma impedancję 75Ω. BNC jest złączem stosowanym w aparaturze pomiarowej, systemach telewizji analogowej i cyfrowej, monitoringu, radiotelekomunikacji oraz (kiedyś) w sieciach komputerowych. Złącza BNC przenoszą sygnał w paśmie do 4GHz i występują w wersjach 50Ω lub 75Ω.

Oferowany adapter jest przejściówką do zamiany typu złącza. Adapter najczęściej stosowany jest w sytuacji, gdy łączone kable lub sprzęty posiadają odpowiednie złącza TV/IEC oraz BNC. Adapter posiada z jednej strony złącze męskie TV/IEC zaś z drugiej strony złącze żeńskie BNC:
Adapter wykonany jest niklowanego stopu miedzi. Impedancja adaptera wynosi 75Ω. Wymiarowanie adaptera prezentujemy poniżej:
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Dane techniczne
Złącza: wtyk TV/IEC męski, gniazdo BNC żeńskie
Impedancja: 75Ω
Pasmo pracy: <1GHz
Materiał: niklowany stop miedzi
Wymiary (długość/średnica w najszerszym miejscu): 32/11mm
Masa: ok. 9g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu