logo
Adapter antenowy RF wtyk SMA - gniazdo UHF/UC1 50Ω
nr katalogowy: 62379
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
UHF (UC1) jest jednym z najstarszych standardów złącz stosowanych nadal w technice radiowej oraz Audio-Video. Złącza UHF pracują w paśmie 0-300MHz i nie posiadają stałej impedacji. SMA jest złączem stosowanym najczęściej w sieciach WiFi, GSM oraz radiotelekomunikacji. Złącza SMA mają impedancjê 50Ω i przenoszą sygnał w paśmie do 18GHz.

Oferowany adapter jest przejściówką do zamiany wtyku UHF/UC1 na wtyk SMA, zamiany gniazda SMA na gniazdo UHF/UC1 lub połączenia ze sobą kabli. Adapter najczęściej stosowany jest w sytuacji, gdy łączone kable lub sprzęty posiadają odpowiednie złącza UHF/UC1 oraz SMA. Adapter posiada z jednej strony złącze męskie SMA zaś z drugiej strony złącze żeńskie UHF/UC1.
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Oferowany adapter wykonany jest niklowanego mosiądzu i posiada złocone styki. Impedancja adaptera wynosi 50Ω.
Dane techniczne
Materiał: niklowany mosiądz, złocone styki
Złącza: wtyk SMA męski, gniazdo UHF/UC1 żeńskie
Impedancja: 50Ω
Pasmo pracy: <300MHz
Długość: 29.0mm
Średnica (w najszerszym miejscu): 15.5mm
Masa: 16g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu