logo
Adapter antenowy RF wtyk mini-UHF - gniazdo BNC 50Ω
nr katalogowy: 62374
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Mini-UHF (mini-UC1) jest zminiaturyzowaną wersją złączy UHF (UC1) o znacznie lepszych parametrach. Złącza te stosowane są w technice radiowej najczęściej w radiotelefonach oraz instalacjach GSM. Złącza mini-UHF pracują w paśmie do 2.5GHz i posiadają impedancję 50Ω. BNC jest złączem stosowanym w aparaturze pomiarowej, systemach telewizji analogowej i cyfrowej, monitoringu, radiotelekomunikacji oraz (kiedyś) w sieciach komputerowych. Złącza BNC przenoszą sygnał w paśmie do 4GHz i występują w wersjach 50Ω lub 75Ω.

Oferowany adapter jest przejściówką do zamiany wtyku BNC na wtyk mini-UHF, zamiany gniazda mini-UHF na gniazdo BNC lub połączenia ze sobą kabli. Adapter najczęściej stosowany jest w sytuacji, gdy łączone kable lub sprzęty posiadają odpowiednie złącza BNC oraz mini-UHF. Adapter posiada z jednej strony złącze męskie mini-UHF zaś z drugiej strony złącze żeńskie BNC.
Oferowany adapter wykonany jest niklowanego mosiądzu i posiada złocone styki. Impedancja adaptera wynosi 50Ω. Wymiarowanie adaptera prezentujemy poniżej:
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Dane techniczne
Materiał: niklowany mosiądz, złocone styki
Złącza: wtyk mini-UHF męski, gniazdo BNC żeńskie
Impedancja: 50Ω
Pasmo pracy: <2.5GHz
Długość: 30.5mm
Średnica (w najszerszym miejscu): 11.5mm
Masa: 10g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu