logo
Adapter antenowy RF wtyk BNC - wtyk UHF/UC1 50Ω
nr katalogowy: 62371
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
BNC jest złączem stosowanym w aparaturze pomiarowej, systemach telewizji analogowej i cyfrowej, monitoringu, radiotelekomunikacji oraz (kiedyś) w sieciach komputerowych. Złącza BNC przenoszą sygnał w paśmie do 4GHz i występują w wersjach 50Ω lub 75Ω. UHF (inna nazwa UC1) jest jednym z najstarszych standardów złącz stosowanych nadal w technice radiowej oraz Audio-Video. Złącza UHF/UC1 pracują w paśmie 0-300MHz i nie posiadają stałej impedacji.

Oferowany adapter jest przejściówką do zamiany gniazda BNC na wtyk UHF/UC1, zamiany gniazda UHF/UC1 na wtyk BNC lub połączenia ze sobą kabli. Adapter najczęściej stosowany jest w sytuacji, gdy łączone kable lub sprzęty posiadają odpowiednie złącza UHF/UC1 oraz BNC. Adapter posiada z jednej strony złącze męskie BNC zaś z drugiej strony złącze męskie UHF/UC1.
Adapter wykonany jest niklowanego stopu miedzi. Impedancja adaptera wynosi 50Ω. Wymiarowanie adaptera prezentujemy poniżej:
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Dane techniczne
Materiał: niklowany stop miedzi
Złącza: wtyk BNC męski, wtyk UHF/UC1 męski
Impedancja: 50Ω
Pasmo pracy: <300MHz
Długość: 39mm
Średnica (w najszerszym miejscu): 18mm
Masa: 28g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu