logo
Adapter antenowy RF wtyk UHF/UC1 - gniazdo UHF/UC1 kątowy HQ 50Ω
nr katalogowy: 62345
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
UHF (UC1) jest jednym z najstarszych standardów złącz stosowanych nadal w technice radiowej oraz Audio-Video. Złącze zostało zaprojektowane jako ekranowana wersja wtyku bananowego (styk centralny ma średnicę 4mm). Złącza UHF pracują w paśmie 0-300MHz i nie posiadają stałej impedacji. Stosowane są najczęściej w urządzeniach i antenach krótkofalarskich.

Oferowany adapter jest kątową przejściówką UHF/UC1 i służy do zmiany kierunku wprowadzanie kabla do urządzenia. Wtyk UHF/UC1 jest obrócony pod kątem 90° w stosunku do gniazda dzięki czemu w przypadku braku miejsca nie ma konieczności nadmiernego wyginania kabla (co może skutkować złamaniem lub pogorszeniem własności transmisyjnych). Dzięki adapterowi możliwe jest podłączenie kabla w miejscach gdzie dostępny dystans wynosi jedynie ok. 2cm. Wymiarowanie adaptera przedstawiamy poniżej:
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Oferowany adapter wykonany jest z niklowanego mosiądzu. Impedancja adaptera wynosi 50Ω.
Dane techniczne
Złącza: wtyk UHF/UC1 męski, gniazdo UHF/UC1 żeńskie
Impedancja: 50Ω
Pasmo pracy: 300MHz
Materiał: niklowany mosiądz
Wymiary (długość/głąbokość/grubość): 30/32.5/18mm
Masa: ok. 33g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu