logo
Adapter antenowy RF wtyk QuickF - gniazdo F szybkozłącze 75Ω
nr katalogowy: 62290
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Złącze F jest najpopularniejszym złączem w technice radiowej stosowanym powszechnie w instalacjach TV/SAT. Złącze F pracuje w paśmie do 3GHz i ma impedancję 75Ω (w większości zastosowań) lub rzadziej 50Ω.

Wtyk Quick F (szybki F, Push On F) jest modyfikacją wtyku F. Wymiary wtyku są te same, zmiana polega na braku wewnętrznego gwintu. Dzięki temu wtyk Quick F w odróżnieniu od klasycznego wtyku F nie wymaga nakręcania na gnieździe F. Podłączenie wtyku Quick F polega na jego nasunięciu na gniazdo jak to ma miejsce np. we wtykach RCA (CINCH). Nasuwanie wtyku zamiast jego nakręcania jest dużo szybsze i wygodniejsze (w niektórych przypadkach przykręcenie wtyku F jest niemożliwe bez specjalistycznych narzędzi). Wszędzie tam gdzie nie występują naprężenia mechaniczne złącza można stosować wtyki Quick F zamiast wtyków F.
Oferowany adapter posiada wtyk Quick F z jednej oraz gniazdo F z drugiej strony i umożliwia zamianę klasycznego wtyku F na wtyk Quick F. Dzięki temu w łatwy sposób możemy zamienić zakończenie kabla na dużo wygodniejsze w obsłudze.
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Oferowany adapter wykonany jest ze stopu miedzi. Impedancja adaptera wynosi 75Ω.
Dane techniczne
Złącza: wtyk Quick F męski, gniazdo F żeńskie
Impedancja: 75Ω
Pasmo pracy: CAM/R/TV/SAT (do 3GHz)
Materiał: stop miedzi
Wymiary (długość/średnica): 25/10.5mm
Masa: ok. 5g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu