logo
Adapter antenowy RF gniazdo TV/IEC - gniazdo F HQ GOLD 75Ω
nr katalogowy: 62284
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Złącze F jest najpopularniejszym złączem w technice radiowej stosowanym powszechnie w instalacjach TV/SAT. Złącze F pracuje w paśmie do 3GHz i ma impedancję 75Ω (w większości zastosowań) lub rzadziej 50Ω. Złącze TV/IEC (nazywane również PAL, Belling-Lee lub 9,5) jest popularnym złączem używanym w instalacjach antenowych i urządzeniach R/TV. Złącze TV/IEC pracuje w paśmie do 1GHz i ma impedancję 75Ω.

Oferowany adapter jest przejściówką do zamiany typu złącza kabla antenowego. Adapter posiada z jednej strony złącze żeńskie F zaś z drugiej strony złącze żeńskie TV/IEC. Kabel zakończony złączem F po nakręceniu adaptera pasuje do typowego złącza antenowego typu TV/IEC 9.5mm spotykanego np. w tunerach radiowych, amplitunerach, gniazdach sieci kablowej itp.
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Oferowany adapter wykonany jest z mosiądzu kolorowanego na złoto. Impedancja adaptera wynosi 75Ω.
Dane techniczne
Złącza: gniazdo TV/IEC żeńskie, gniazdo F żeńskie
Impedancja: 75Ω
Pasmo pracy: CAM/R/TV (do 1GHz)
Materiał: mosiądz kolorowany na złoto
Wymiary (długość/średnica w najszerszym miejscu): 25/12mm
Masa: ok. 6g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu