logo
Wtyk kolumnowy bananowy pozłacany 24K HQ PROLINK PREMIUM
nr katalogowy: 57672
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Oferowany przedmiot jest oryginalnym produktem renomowanej firmy PROLINK - producenta wysokiej klasy osprzętu AV.

Oferowane złącza sprzedajemy wyłącznie w parzystych ilościach. Każda para składa się z 2 wtyków oznaczonych różnymi kolorami. Wtyki są oznaczone dwoma kolorami dla uniknięcia pomyłek (niezgodności fazowych) przy podłączaniu sprzętu odsłuchowego

Typowe domowe wzmacniacze, amplitunery oraz kolumny głośnikowe wyposażone są w terminale umożliwiające podłączenie kabli głośnikowych. Terminale te mają postać zacisków sprężynowych lub oprawek bananowych.
Oprawki bananowe umożliwiają stabilne i pewne połączenie kabla z gniazdem. Podłączenie może być zrealizowane na trzy sposoby: przykręcenie "gołego" odizolowanego przewodu, przykręcenie przewodu zakończonego końcówką widełkową lub wpięcie do oprawki kabla zakończonego wtykiem bananowym.
Oferowane złącze jest wysokiej klasy wtykiem bananowym. Konstrukcja złącza zapewnia bardzo dobry kontakt przewodu z wtykiem na dużej powierzchni (na długości 20mm, dwie złocone śrubki dociskowe). Rozwiązanie części wtykanej do gniazda kolumnowego w postaci złoconej naciętej w formie 'tulipana' blaszki kontaktowej zapewnia dokładny i stabilny styk wtyku z gniazdem kolumnowym.

Montaż wtyku na kablu jest bardzo prosty: odizolowany na długości ok. 12-18mm kabel kolumnowy o maksymalnej średnicy 4.5mm wprowadzamy osiowo do złącza, dokręcamy dwiema śrubkami i nakręcamy osłonę-uchwyt na wtyk.
Uwaga! Wprowadzany kabel można umocować we wtyku przykręcając go dwiema śrubkami lub lutując go do wtyku. W przypadku grubego kabla możliwa jest sytuacja, gdy wkręcane śrubki nie dają się dokręcić do końca i wystając uniemożliwiają nakręcenie osłony. W takiej sytuacji należy spiłować wystające częsci śrubek lub lutować kabel do wtyku.
Dane techniczne
Materiał: pozłacany stop miedzi
Długość całkowita: 47mm
Średnica osłony (w najszerszej części): 12mm
Masa 1szt: 16g
Maksymalna średnica przewodu (w części odizolowanej): 4.5mm (ok. 15mm²)
Maksymalna średnica przewodu (z izolacją): 7.5mm
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu