logo
Wtyk kolumnowy bananowy pozłacany, osłona Alu HQ VITALCO
nr katalogowy: 57670
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Wtyki są oryginalnym produktem renomowanej firmy VITALCO - producenta kabli i osprzętu AV.

Oferowane złącza sprzedajemy wyłącznie w parzystych ilościach. Każda para składa się z 2 wtyków oznaczonych różnymi kolorami. Wtyki są oznaczone dwoma kolorami dla uniknięcia pomyłek (niezgodności fazowych) przy podłączaniu sprzętu odsłuchowego

Typowe domowe wzmacniacze, amplitunery oraz kolumny głośnikowe wyposażone są w terminale umożliwiające podłączenie kabli głośnikowych. Terminale te mają postać zacisków sprężynowych lub oprawek bananowych.
Oprawki bananowe umożliwiają stabilne i pewne połączenie kabla z gniazdem. Podłączenie może być zrealizowane na trzy sposoby: przykręcenie "gołego" odizolowanego przewodu, przykręcenie przewodu zakończonego końcówką widełkową lub wpięcie do oprawki kabla zakończonego wtykiem bananowym.
Oferowane złącze bananowe zapewnia bardzo dobry kontakt przewodu z wtykiem na dużej powierzchni (na długości 10mm, dwie złocone śrubki dociskowe). Rozwiązanie techniczne części wtykanej do gniazda kolumnowego w postaci złoconej naciętej w formie 'tulipana' blaszki kontaktowej zapewnia dokładny i stabilny styk wtyku z gniazdem kolumnowym.

Montaż wtyku na kablu jest bardzo prosty: odizolowany na długości ok. 10mm kabel kolumnowy o maksymalnej średnicy 4mm wprowadzamy osiowo do złącza, dokręcamy dwiema śrubkami i nakręcamy aluminiową osłonę-uchwyt na wtyk.
Uwaga! Wprowadzany kabel można umocować we wtyku przykręcając go dwiema śrubkami lub lutując go do wtyku. W przypadku grubego kabla możliwa jest sytuacja, gdy wkręcane śrubki nie dają się dokręcić do końca i wystając uniemożliwiają nakręcenie osłony. W takiej sytuacji należy spiłować wystające częsci śrubek lub lutować kabel do wtyku.
Dane techniczne
Materiał: złącze - pozłacany mosiądz, osłona - aluminium
Długość całkowita: 46mm
Średnica osłony: 11mm
Masa 1szt: 10g
Maksymalna średnica przewodu: 4mm (ok. 12mm²)
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu