logo
Wtyk pomiarowy widełkowy kątowy 4mm VITALCO
nr katalogowy: 57587
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Oferta dotyczy 1 szt niemniej zachęcamy do zakupu parzystych ilości złącz. Wtyki są oznaczone dwoma kolorami ułatwiającymi pracę w przypadku konieczności rozróżniania "zimnych" i "gorących" punktów pomiarowych.

Uwaga! Kupując parzystą ilość wtyków otrzymacie Państwo komplety oznaczone dwoma kolorami (w każdym komplecie jeden wtyk ma pasek czerwony, drugi wtyk - czarny). Kupując nieparzystą ilość wtyków nie macie Państwo wyboru koloru oznaczenia ostatniego 'niesparowanego' wtyku.

Oferowane złącza widełkowe służą do zakończenia przewodu w sposób umożliwiający przykręcenie śrubą o średnicy do 4mm. Może być to pomocne do np. trwałego połączenia masy elementu z uziemieniem, umocowania przewodu pomiarowego itp.
Oferowane złącza posiadają konstrukcję umożliwiającą wprowadzenie kabla zarówno równolegle jak i prostopadle płaszczyzny widełek. Umożliwia to gwintowana tulejka dociskowa, którą można przykręcić do widełek na dwa sposoby uzyskując dwa sposoby wprowadzenia kabla do złącza.
Dodatkowo tulejka posiada średnicę otworu ok 4mm odpowiadającą średnicy typowego wtyku "bananowego" stosowanego często w technice pomiarowej lub instalacjach kolumnowych. Tak więc możemy do oferowanego złącza przykręcić "goły" odizolowany przewód, możemy też w złączu unieścić kabel zakończony wtykiem bananowym.
Montaż złącza na kablu jest bardzo prosty: odizolowany na długości ok. 6mm kabel o maksymalnej średnicy średnicy żyły 5mm wprowadzamy do złącza w któryś z dwóch dostępnych otworów i dokręcamy tulejką wkręcając ją w drugi z otworów. Zamiast przykręcania kabla możemy po wkręceniu tulejki włożyć w nią przewód zakończony wtykiem "bananowym".

Uwaga! Widełki mają rozstaw ramion (prześwit) 4mm i nie da ich się zastosować w typowych gniazdach głośnikowych spotykanych w kolumnach i amlitunerach wymagających prześwitu ok 7mm. Przed ew. zakupem prosimy o sprawdzenie średnicy tulei na którą chcecie Państwo nasunąć widełki. Widełki kolumnowe również posiadamy w naszej ofercie.
Dane techniczne
Wymiary (długość/szerokość/głębokość): 21/8/21mm
Masa: ok. 7g
Maksymalna średnica przewodu (odizolowanego): 5mm (ok. 20 mm2)
Kontakt
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu