logo
Adapter wtyku zasilania wtyk E - gniazdo A/B/C/G/I/J/L/N 250V-10A biały
nr katalogowy: 52092
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
W instalacjach sieci elektrycznych w różnych krajach stosuje się różne napięcia i różne typy złącz. Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna (IEC) definiuje literowo od A do N 14 typów złącz stosowanych w różnych krajach.
Oferowany adapter umożliwia dopasowanie wtyków standardu A, B, C, G, I, J, L oraz N do gniazda typu E stosowanego w Polsce. Dzięki temu sprzęty przywiezione do Polski z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Japonii, Australii, Szwajcarii, Włoch itp. można podłączyć do gniazda 230V stosowanego w Polsce. Typy złącz pasujące do adaptera prezentuje rysunek poniżej (kliknij na obrazek aby powiększyć):
powiększenie
Adapter zapewnia obciążalność 250V/10A, posiada złącze uziemienia zaś jego konstrukcja - kształt oraz blokady wewnętrzne - uniemożliwia nieprawidłowe włożenie jakiegokolwiek z podłączanych wtyków i zapobiega porażeniom prądem.

Uwaga! Należy pamiętać, że w niektórych krajach (np. USA, Kanada, Brazylia) napięcie w sieci elektrycznej wynosi 110-120V. Podłączając sprzęty przywiezione z takich krajów należy sprawdzić, czy pracują one również pod napięciem 230V obowiązującym w Polsce (często małe sprzęty RTV działają na obu napięciach). W przypadku, gdy jedynym napięciem pracy sprzętu jest 110-120V do podłączenia do Polskiej sieci elektrycznej zamiast adaptera wymagany jest transformator dopasowujący 110V:230V
Dane techniczne
Złącza: wtyk 230V typ E (męski), gniazda typu A/B/C/G/I/J/L/N (żeńskie)
Obciążalność: 250V/10A
Kolor: biały
Wymiary (szerokość/wysokość/głębokość bez bolców): 55/55/28mm
Masa: ok. 42g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu