logo
Adapter wtyku zasilania DC wtyk USB2.0 mini/B - gniazdo DC 2.1/5.5mm
nr katalogowy: 52088
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Większość popularnych zasilaczy wtyczkowych DC używanych w technice RTV oraz komputerowej wyposażona jest w najbardziej obecnie popularną wtyczkę rurkową DC o wymiarach 2.1mm (średnica wewnętrzna) na 5.5mm (średnica zewnętrzna). Oferowana przejściówka umożliwia przekształcenie tej wtyczki na wtyk USB mini/B - często spotykany wtyk do ładowania-zasilania konsol, tabletów, nawigacji itp. Adapter posiada wtyk USB mini/B z jednej oraz gniazdo DC 2.1/5.5mm z drugiej strony:
Dzięki przejściówce posiadany zasilacz zyskuje nową funkcjonalność. Zmiany dokonuje się przez założenie przejściówki na wtyk zasilacza.
Uwaga! Należy pamiętać, że wtyk mini USB służy do zasilania/ładowania napięciem 5V. Wg specyfikacji na styku nr 1 wtyczki powinien być (+) zaś na styku nr 5 powinien być (-) tego napięcia. W związku z powyższym zasilacz z którym zamierzamy używać przejściówkę powinien mieć napięcie 5V, zaś wtyczka DC powinna być odpowiednio spolaryzowana. Wszystkie obecnie stosowane zasilacze mają właściwą polaryzację, niemniej warto sprawdzić czy (+) jest w środku, zaś (-) na zewnątrz wtyku DC zasilacza.

Posiadamy duży asortyment adapterów DC z różnymi rozmiarami wtyczek. Można je znaleźć w naszej ofercie wpisując DC adapter w wyszukiwarce w katalogu produktów.
Dane techniczne
Złącza: wtyk USB2.0 typ mini/B, gniazdo DC 2.1/5/5/11mm rurkowe
Wymiary (długość/średnica): 35/12mm
Masa: ok. 4g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu