logo
Konwerter dwukierunkowy HDCP v2.2-v1.4 HDMI 4K/60Hz DIGITUS
nr katalogowy: 51593
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urzadzenia jest renomowana niemiecka firma DIGITUS., instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) jest mechanizmem szyfrowania obrazu i dźwięku przesyłanych między urządzeniami posiadającymi interfejs HDMI w celu uniemożliwienia tworzenia nieautoryzowanych kopii. Najnowsza wersja HDCP v2.2 implementowa jest w nowych modelach urządzeń 4K oraz 8K. HDCP v2.2 nie jest kompatybilna wstecznie ze starszymi wersjami HDCP co oznacza, że wystąpi problem z przesyłaniem sygnału HDMI między urządzeniami posiadającymi różne wersje HDCP. Tak więc odtwarzacz 4K Bluray, który ma ochronę HDCP v2.2 nie będzie odtwarzany na starszym telewizorze z HDCP v1.4 i taki sam problem wystąpi gdy będziemy chcieli połączyć odtwarzacz DVD posiadający HDCP v1.4 z TV OLED 4K posiadającym HDCP v2.2.

Oferowane urządzenie jest rozwiązaniem problemu z niezgodnością wersji HDCP. Konwerter włączony w tor przesyłu sygnału HDMI zapewnia konwersję wersji HDCP. Konwerter zapewnia konwersję dwukierunkową czyli zamienia zarówno HDCP v2.2 na HDCP v1.4 jak i HDCP v1.4 na HDCP v2.2. Jeśli oba urządzenia posiadają HDCP w tej samej wersji, wówczas urządzenie będzie pracowało w trybie Pass Through (czyli będzie przepuszczało HDCP bez konwersji).
Konwerter posiada diody LED które wskazują wersję wejściową i wyjściową HDCP, czerwona dioda LED – v1.4, niebieska dioda LED - v2.2. Brak włączonych diod LED sygnalizuje brak HDCP na źródle. Zasilanie odbywa się dowolnego wolnego portu USB za pomocą kabla mikroUSB w komplecie z urządzeniem.

Konwerter obsługuje rozdzielczości do UHD 4K/60Hz, HDR, Deep Color 12 bit, Full 3D, Standard Audio, DSD Audio oraz HD (HBR) Audio.
Dane techniczne
Kierunek konwersji HDCP: dwukierunkowy v2.2-v1.4 oraz v1.4->v2.2
Obsługiwane rozdzielczości: do UHD 4K (38410x2160/60Hz)
Złącza: HDMI typ A żeński (do podłączenia do portu HDMI żródła sygnału), HDMI typ A żeński (do podłączenia kablem HDMI z monitorem), mikro USB żeńskie (do podłączenia kablem mikroUSB z portem USB 5V
Wskaźniki statusu: czaerwona dioda LED dla HDCP v1.4, niebieska dioda LED dla HDCP v2.2
Zasilanie: 5V (z portu USB)
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 70/37/12mm
Masa: ok. 23g
Komplet zawiera konwerter, kabel USB-mikroUSB oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu