logo
Emulator parametrów EDID HDMI z funkcją uczenia się DIGITUS
nr katalogowy: 51592
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urzadzenia jest renomowana niemiecka firma DIGITUS. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja konfiguracji emulatora dostępna jest tutaj.

EDID (Extended Display Identification Data) to zestaw danych przesyłanych z monitora (TV, rzutnika) do karty graficznej w celu identyfikacji monitora i właściwego ustawienia parametrów wysyłanego obrazu (rozdzielczość, odświeżanie, głębia kolorów). Cała operacja komunikowania się monitora z kartą graficzną trwa dość długo i jest powtarzana przy każdym podłączeniu monitora.
Oferowane urzadzenie emuluje monitor, więc źródło sygnału nie wyłącza się i nie zmienia rozdzielczości, nawet bez podłączonego monitora. Emulator jest przeznaczony do systemów, które wymagają ciągłego dostarczania sygnałów EDID i eliminuje problemy związane z przesyłaniem sygnałów EDID, które mogą wystąpić podczas korzystania z przedłużaczy, przełączników i rozgałęźników AV/KVM. Można go również wykorzystać zamiast monitora, aby karta graficzna komputera lub serwer przeszły w stan pracy w celu zdalnego dostępu przez IP. Emulator należy włączyć do portu HDMI źródła sygnału a następnie kablem HDMI podłączyć do monitora:
Emulator może emulować domyślnie ustawiony tryb FullHD, można też odczytać i sklonować do niego parametry podłączonego monitora (instrukcja konfiguracji dostępna jest tutaj). Po sklonowaniu źródło sygnału "widzi" cały czas podłączony monitor (o nazwie HDMI EDID) nawet wtedy, gdy prawdziwy monitor zostanie odłączony od zasilania.

Emulator obsługuje rozdzielczości od VGA (640x480/60Hz) do UHD 4K (38410x2160/60Hz) i jest zgodny z HDCP2.2/1.4.
Dane techniczne
Obsługiwane rozdzielczości: od VGA (640x480/60Hz) do UHD 4K (38410x2160/60Hz)
Złącza: HDMI typ A męski (do podłączenia do portu HDMI żródła sygnału), HDMI typ A żeński (do podłączenia kablem HDMI z monitorem)
Wskaźnik statusu: niebieska dioda LED
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 44/20/13mm
Masa: 14g
Komplet zawiera emulator oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu