logo
Odgromnik gazowy trójelektrodowy 230V z ochroną zwarciową do systemów LSA/KRONE
nr katalogowy: 49446
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Odgromnik (iskiernik) gazowy stosuje się do ochrony instalacji telekomunikacyjnej przed przepięciami. Odgromnik zachowuje się jak szybki przełącznik: w normalnym stanie zachowuje się jak izolator o impedancji >10GΩ, po wystąpieniu napięcia zapłonu >230V gwałtownie wzrasta jego przewodność i odgromnik zwiera do ziemi elektrodę na której pojawiło się przepięcie. Gdy napięcie na elektrodzie spada poniżej napięcia zapłonu odgromnik powraca do swoich pierwotnych właściwości izolacyjnych. Odgromnik jest odporny na krótkotrwałe przepięcia, jeśli jednak czas ich trwania jest dłuższy to odgromnik ulega zniszczeniu. Oferowany odgromnik posiada zabezpieczenie zwarciowe w postaci sprężystej blaszki-nakładki która w przypadku zniszczenia odgromnika nadal zapewnia zwarcie elektrod do ziemi.
Oferowany odgromnik służy do zabezpieczenia przepięciowego systemów LSA/KRONE i pasuje do magazynków mocowanych na łączówkach LSA/KRONE. Schemat połączeń łączówki z zastosowaniem odgromnika (dla jednej pary) poniżej:
Do montażu odgromników na łączówce LSA/KRONE niezbędny jest magazynek mocowany na łączówce (posiadamy w ofercie). Komplet do ochrony 10 par to magazynek i 10 odgromników.
Warunkiem prawidłowego działania odgromnika jest uziemienie układu, rezystancja uziemienia nie powinna przekroczyć 4Ω.

W ofercie posiadamy magazynki na odgromniki gazowe a także łączówki rozłączne, nierozłączne, suche, żelowane, numerowane 0..9 lub 1..0 zarówno oyginały ADC KRONE jak i tańsze zamienniki. Posiadamy również narzędzia niezbędne do mocowania kabli w łączówkach a także szeroki asortyment akcesoriów technologii LSA. Można je znaleźć w naszej ofercie wpisując LSA w wyszukiwarce w katalogu produktów.
Dane techniczne
Znamionowe napięcie zapłonu (100V/s): 230V ±20%
Dynamiczne napięcie zapłonu (1kV/μs): <800V
Maksymalny prąd wyładowczy (8/20μs): 10kA
Maksymalny prąd wyładowczy (10/100μs): 100A
Rezystancja izolacji: >10GΩ
Pojemność: < 1,5pF
Wymiary bez nóżek i nakładki zwarciowej (średnica/długość): 8/10mm
Masa: ok. 2.5g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu