logo
Dodatkowy telefoniczny sygnalizator optyczno-akustyczny FLASHER-RINGER
nr katalogowy: 49300
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Instrukcja instalacji oraz obsługi oferowanego urządzenia dostępna jest tutaj.

Sygnalizator telefoniczny Flasher-Ringer jest urządzeniem które włączone do sieci telefonicznej informuje dzwiękiem i światłem o nadchodzącym połączeniu. Wbudowany elektroniczny dzwonek emituje głośny dzwięk o natężeniu większym niż w aparacie telefonicznym do którego jest podłączony. Dodatkowo nadchodzące połaczenie sygnalizowane jest pulsującym na pomarańczowo światełkiem stroboskowym.
Urządzenie posiada przełącznik który pozwala ustawić następujące opcje sygnalizatora:
1) dźwięk + błyskające światło
2) tylko błyskające światło
Sygnalizator F-R jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich posiadaczy telefonów, którzy z różnych względów mają problemy z usłyszeniem dzwonka telefonicznego. Dzięki możliwości montażu sygnalizatora w dowolnym miejscu (niekoniecznie obok telefonu) sygnał nadchodzącego połączenia telefonicznego może być słyszalny w miejscach gdzie nie docierał dzwonek telefonu. Szybkie przełączanie sygnalizatora F-R w tryb 'tylko światło' daje możliwość odebrania telefonu w sytuacjach gdy dźwięk jest z różnych względów niewskazany i musi być wyłączony (stroboskowe światełko sygnalizatora jest pulsujące i na tyle intensywne, że zwraca uwagę nawet w słoneczny dzień).
Urządzenie zasilane jest z linii telefonicznej, więc nie wymaga żadnego zewnętrznego zasilacza.

Uwaga! Sygnalizator jest zasilany z linii telefonicznej i wymaga napięcia. ok 48-60V (czyli typowego napięcia stacjonarnej telefonii analogowej lub analogowych wyjść stacji ISDN). Sygnalizator nie współpracuje z wewnętrznymi centralkami, radioliniami, modemami sieci kablowych oraz telefonią VOIP z uwagi na stosowane w nich mniejsze napięcia zasilania.
Instalacja
Sygnalizator można zainstalować na trzy sposoby: szeregowo lub równolegle w dwóch wariantach:
- Instalacja szeregowa - kabel, którym telefon był połączony z gniazdem telefonicznym wypinamy z telefonu i wpinamy do sygnalizatora zaś przewód wychodzący z sygnalizatora (zamontowany na stałe, zakończony modularnym wtykiem RJ11) podłączamy do aparatu telefonicznego.
- Instalacja równoległa 1 - przewód wychodzący z sygnalizatora (zamontowany na stałe, zakończony modularnym wtykiem RJ11) podłączamy do jednego portu gniazda telefonicznego zaś drugi port gniazda telefonicznego podłączamy kablem do telefonu (gniazdo telefoniczne musi być zaopatrzone w rozgałęziacz, gniazdo RJ11 sygnalizatora pozostawiamy wolne).
- Instalacja równoległa 2 - jeden port gniazda telefonicznego łączymy kablem z sygnalizatorem zaś drugi port łączymy kablem z telefonem, przewód wychodzący z sygnalizatora pozostawiamy nie podłączony (gniazdo telefoniczne musi być zaopatrzone w rozgałęziacz).
Sygnalizator można powiesić na ścianie korzystając z istniejącego otworu zaczepowego lub przykleić taśmą dwustronnie klejącą.
Dane techniczne
Złącza: gniazdo RJ11/6P2C, wtyk RJ11/6P2C na kablu ok. 0.5m
Wymiary (długość/szerokość/głębokość): 93mm/56mm/31mm
Masa: 75g
Długość kabla: ok. 0.5m
Współpracuje wyłącznie ze standardową linią telefoniczą (także z analogowym wyjściem stacji ISDN).
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu