logo
Narzędzie do zaciskania wtyków modularnych RJ45/8P8C z obejmą Tail Clip HANLONG HR-582QR
nr katalogowy: 49231
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Oferowany przedmiot jest ORYGINALNYM produktem renomowanej, tajwańskiej firmy HANLONG, specyfikacja dostępna jest na stronie producenta tutaj.

Oferowane narzędzie służy do montażu konektorów modularnych RJ45/8P8C "klasycznych" oraz RJ45/8P8C ekranowanych z obejmą kabla. Narzędzie posiada następujące funkcje:
1) zaciskacz konektorów modularnych 8P (RJ45-8P8C)
2) zaciskacz konektorów modularnych 8P (RJ45-8P8C) ekranowanych z obejmą kabla
3) zaciskacz obejmy kabla
4) ściągacz izolacji kabli okrągłych - skrętki komputerowej
5) obcinacz kabli
Obsadzenie "klasycznego" narzędziowego złącza RJ45 kat. 5E lub 6 polega na dociśnięciu styków kontaktowych (aby przebiły izolację żył i zapewniły odpowiedni kontakt) oraz dociśnięciu blokady kabla (dzięki czemu wtyk jest trwale unieruchomiony na kablu). Narzędziowe złącza RJ45 kat.6/6A posiadają ekranowanie zakończone obejmą kabla (tail clip). Obejma ta służy do zapewnienia kontaktu z ekranem przewodu oraz do unieruchomienia wtyku na kablu. Narzędziowe wtyki kat.6A z obejmą nie wymagają docisku blokady ponieważ grozi to deformacją ekranu.
Oferowane narzędzie służy do zaciskania obu typów złącz - zarówno wtyków kat.5E i 6 jak i wtyków kat.6/6A z obejmą. Nóż docisku blokady posiada możliwość "włączenia" (przy zaciskaniu klasycznych wtyków) lub "wyłączenia" (przy zaciskaniu wtyków ekranowanych z obejmą). Nóż posiada dwie pozycje blokowane śrubą.
Proces zaciskania wtyków z obejmą jest dwuetapowy. Pierwszy etap to dociśnięcie styków kontaktowych w gnieździe 8P (z wyłączonym nożem docisku blokady), drugi etap to zawinięcie obejmy w gnieździe zaciskania obejmy.
Narzędzie wykonane jest z hartowanej stali węglowej, zęby dociskowe obrabiane CNC (precyzyjna obróbka numeryczna), długość ramion wynosi 18cm. Rękojeść narzędzia wykończona jest specjalnym antypoślizgowym tworzywem, mechanizm zapadkowy - blokady powrotu uniemożliwia przerwanie zaciskania przed osiągnieciem pełnego zaciśnięcia (jest to istotna funkcja sprawdzająca się przy wielokrotnym zaciskaniu - przy zmęczonej dłoni).
Dane techniczne
Materiał: hartowana stal weglowa, oksydowana, rękojeść wykończona antypoślizgowym tworzywem TPR
Typ zaciskanych wtyków: RJ45-8P8C, RJ45-8P8C z obejmą (Tail Clip)
Wymiary (długość/szerokość/grubość): 190/72/25mm
Długość ramion: ok. 180mm
Masa: ok. 346g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu