logo
Adapter skrętny RJ9 - wałek przeciwskrętny kabla słuchawki telefonicznej
nr katalogowy: 49000
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Wałek przeciwskrętny jest urządzeniem zapobiegającym skręcaniu się spirali telefonicznej łączącej aparat ze słuchawką. Kabel ten przy wielokrotnym użyciu (szczególnie gdy jest długi zaś osoba podnosząca i odkładająca słuchawkę czyni to zawsze tą samą ręką w ten sam sposób) ma tendencję do skręcania się tworząc supły i splątania - dzieje się tak dlatego, że kabel podczas podnoszenia i odkładania słuchawki jest kręcony cały czas w tę samą stronę co w konsekwencji po pewnym czasie powoduje splątanie kabla.
Oferowany adapter zainstalowany przy słuchawce zapobiega temu zjawisku ponieważ posiada układ obracający jedną część względem drugiej dzięki czemu obroty kabla przenoszone są na obroty wałka zaś kabel pozostaje w tym samym "nieskręconym" stanie.
Instalacja
Spiralny kabel łączący telefon ze słuchawką wypinamy z gniazda w słuchawce. W to miejsce wpinamy wałek przeciwskrętny. W gniazdko wałka wpinamy z powrotem spiralę.
Uwaga! Oferowane urządzenie możemy użyć tylko w sytuacji gdy spirala łącząca aparat ze słuchawką jest "wypinana" czyli zakończona obustronnie wtykami modularnymi RJ9/4P4C (zaś w aparacie i słuchawce występują odpowiednie gniazdka RJ9/4P4C). Czasem spotyka się (szczególnie w starszych modelach telefonów) rozwiązania ze stałym niewymiennym kablem łączącym aparat ze słuchawką. W takiej sytuacji zastosowanie wałka przeciwskrętnego jest niemożliwe.
Dane techniczne
Złącza: wtyk RJ9/4P4C męski, gniazdo RJ9/4P4C żeńskie
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 46mm/12mm/10mm
Masa: ok. 1g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu