logo
Puszka elektroinstalacyjna do systemu MEDIABOX 45 natynkowa trzykomorowa biała
nr katalogowy: 48997
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Oferowana puszka jest dedykowana do systemu MEDIABOX 45 (również do systemu LEGRAND MOSAIC oraz KONTAKT-SIMON K45). Puszka jest przeznaczona do montażu natynkowego na ścianach każdego typu i jest puszką dwukomorową - umożliwia zamocowanie ramki oraz umieszczenie w niej modułów użytkowych systemu MEDIABOX 45 o łącznych wymiarach 135x45mm. Puszka posiada cztery otwory konstrukcyjne pod wkręty do przytwierdzenia do podłoża, 6 wkrętow o rozstawie 60mm/pion 57mm/poziom do mocowania ramki oraz 4 szczeliny do wprowadzenia kabli.

Uwaga! Oferowana puszka ma głębokość ok 40mm i jest ona wystarczająca do podłączenia wewnątrz niej większości elementów systemu MOSAIC. Czasami jednak - w przypadku głębokich modułów i dużych złączy - należy liczyć z koniecznością użycia głębszej puszki (niestety nie posiadamy głębszych puszek w ofercie), zastosowania adapterów kątowych do posiadanych kabli lub przeróbki puszki (usunięcia dna i pogłębienia podłoża).

System MEDIABOX 45 umożliwia łatwe i wygodne zestawianie w jednej linii wzorniczej gniazd i przełączników elektrycznych, złącz AV oraz gniazd teleinformatycznych w domowej instalacji TELE-AUDIO-VIDEO. System występuje w kolorach białym i czarnym w wersji natynkowej, podtynkowej, podłogowej oraz blatowej i charakteryzuje się modułową budową gdzie podstawową jednostką jest moduł 1M o wymiarach czołowych 22.5x45mm. Tak więc wszystkie elementy systemu mają wymiary będące wielokrotnością tego modułu. Moduły o tych wymiarach są stosowane również w systemach LEGRAND MOSAIC i KONTAKT-SIMON K45 tak więc moduły systemu MEDIABOX są z nimi kompatybilne. Moduły MEDIABOX można montować w puszkach natynkowych lub podtynkowych, listwach i korytach naściennych systemu MEDIABOX, w puszkach podłogowych (floorbox-ach) oraz w puszkach i kolumnach blatowych. Dostępne elementy systemu to puszki natynkowe, podtynkowe, podłogowe, blatowe, listwy i koryta naścienne, ramki i mocowania do modułów, zaślepki, adaptery i przepusty, gniazda elektryczne, przełączniki jednobiegunowe, schodowe i dzwonkowe oraz złącza typu RCA, JACK, XLR, banan, RTV, F, BNC, RJ11, RJ45, USB, VGA, HDMI, DisplayPort itp.

Elementy niezbędne do złożenia systemu pod- lub natynkowego i sposób ich montażu przedstawia schemat poniżej (na przykładzie ramek i modułów w kolorze czarnym, dostępne są one również w kolorze białym):
Uwaga! W systemie MEDIABOX 45 stosowane są puszki podtynkowe lub natynkowe jedno-, dwu- lub trzykomorowe. Należy pamiętać, że wymiar modułu MEDIABOX powoduje, że odległość między komorami puszek jest mniejsza niż w typowych puszkach elektroinstalacyjnych (rozstaw między komorami w typowej puszce elektroinstalacyjnej wynosi ok. 71mm zaś system MEDIABOX 45 wymaga rozstawu ok. 57mm). Tak więc o ile puszka jednokomorowa MEDIABOX ma rozmiar identyczny jak typowa jednokomorowa puszka elektroinstalacyjna, to już puszki MOSAIC dwu- i trzykomorowe z uwagi na mniejszy rozstaw między komorami nie mogą być wprost zastąpione przez typowe puszki elektroinstalacyjne - ewentualnym rozwiązaniem jest zastosowanie ramek OPTIMA z adapterami 45x45 dopasowujących rozstaw komór typowych puszek elektroinstalacyjnych do systemu MEDIABOX 45 (Ramki OPTIMA są dostępne w naszej ofercie).

Przykładowe rozwiązania modułowe MEDIABOX prezentujemy na poniższych przykładach:
Wszystkie elementy systemu MEDIABOX 45 można znaleźć w naszej ofercie wpisując MEDIABOX w wyszukiwarce w katalogu produktów.
Dane techniczne
Kolor: biały
Wymiary puszki zewnętrzne (długość/szerokość/wysokość): 207/83/41mm
Wymiary puszki wewnętrzne (długość/szerokość/wysokość): 190/53/39mm
Rozstaw otworów wkrętów mocujących ramkę (pionowo/poziomo): 60/57mm
Masa: ok. 100g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu