logo
Moduł systemu MEDIABOX 45x45mm adapter kątowy na 1 moduł RJ typu KEYSTONE Telegartner
nr katalogowy: 48933
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą przedmiotu jest renomowana niemiecka firma TELEGAERTNER, szczegółowa specyfikacja adaptera dostępna jest tutaj.

Oferowany adapter jest elementem dopasowującym złącza teleinformatyczne typu KEYSTONE do systemu MEDIABOX 45. KEYSTONE to znormalizowany system mocowania dzięki któremu możliwe jest szybkie i wygodne mocowanie złącz do ramek, puszek i adapterów posiadających zaczepy typu KEYSTONE. Dzięki adapterowi złącze typu KEYSTONE można zamocować do ramki systemu MEDIABOX. Oferowany adapter posiada wymiary 45x45mm (2M) i służy do mocowania 1 złącza teleinformatycznego typu RJ45/12/11 posiadającego zaczepy typu KEYSTONE do ramki systemu MEDIABOX. Adapter jest wykonany w formie kątowej odchylającej gniazdo o 45° do dołu. Dzięki temu przewód wyprowadzony z gniazda biegnie do dołu i nie wymaga zaginania jak ma to miejsce w adapterach prostych. Adapter posiada przesuwaną klapkę przeciwkurzową, tabliczkę opisową z przezroczystą osłoną oraz niebieskie i czerwone wkładki informacyjne z symbolami telefonu, komputera, Cat5 oraz Cat6.

Uwaga! Adapter jest dedykowany do mocowania złącz KEYSTONE typu RJ (11/12/45). Inne złącza, z uwagi rozmiar otworu i przesuwaną klapkę adaptera, mogą nie pasować i wymagać wyjęcia klapki lub lekkiego podpiłowania w celu umieszczenia ich w adapterze.

System MEDIABOX 45 umożliwia łatwe i wygodne zestawianie w jednej linii wzorniczej gniazd i przełączników elektrycznych, złącz AV oraz gniazd teleinformatycznych w domowej instalacji TELE-AUDIO-VIDEO. System występuje w kolorach białym i czarnym w wersji natynkowej, podtynkowej, podłogowej oraz blatowej i charakteryzuje się modułową budową gdzie podstawową jednostką jest moduł 1M o wymiarach czołowych 22.5x45mm. Tak więc wszystkie elementy systemu mają wymiary będące wielokrotnością tego modułu. Moduły o tych wymiarach są stosowane również w systemach LEGRAND MOSAIC i KONTAKT-SIMON K45 tak więc moduły systemu MEDIABOX są z nimi kompatybilne. Moduły MEDIABOX można montować w puszkach natynkowych lub podtynkowych, listwach i korytach naściennych systemu MEDIABOX, w puszkach podłogowych (floorbox-ach) oraz w puszkach i kolumnach blatowych. Dostępne elementy systemu to puszki natynkowe, podtynkowe, podłogowe, blatowe, listwy i koryta naścienne, ramki i mocowania do modułów, zaślepki, adaptery i przepusty, gniazda elektryczne, przełączniki jednobiegunowe, schodowe i dzwonkowe oraz złącza typu RCA, JACK, XLR, banan, RTV, F, BNC, RJ11, RJ45, USB, VGA, HDMI, DisplayPort itp.

Elementy niezbędne do złożenia systemu pod- lub natynkowego i sposób ich montażu przedstawia schemat poniżej (na przykładzie ramek i modułów w kolorze czarnym, dostępne są one również w kolorze białym):
Uwaga! Osadzenie elementu MEDIABOX w puszkach pod- lub natynkowych wymaga użycia ramki, supportu oraz puszki elektroinstalacyjnej. W ofercie posiadamy ramki pojedyńcze 2M (do modułów o łącznym wymiarze 45x45mm), ramki podwójne 4M (do modułów o łącznym wymiarze 90x45mm) oraz ramki potrójne 6M (do modułów o łącznym wymiarze 135x45mm). W systemie MEDIABOX stosowane są puszki podtynkowe lub natynkowe jedno-, dwu- lub trzykomorowe. Należy pamiętać, że wymiar modułu MEDIABOX powoduje, że odległość między komorami puszek jest mniejsza niż w typowych poszkach elektroinstalacyjnych (rozstaw między komorami w typowej puszce elektroinstalacyjnej wynosi ok. 71mm zaś system MEDIABOX wymaga rozstawu ok. 57mm). Tak więc o ile do ramek pojedyńczych pasuje typowa jednokomorowa puszka elektroinstalacyjna, to już ramki podwójne i potrójne wymagają dedykowanych puszek o mniejszym rozstawie między komorami (dostępnych w naszej ofercie). Przykładowe rozwiązania modułowe MEDIABOX prezentujemy na poniższych przykładach:
Uwaga! Przedmiotem oferty jest jest wyłącznie moduł-adapter KEYSTONE. Pozostałe elementy niezbędne do jego użycia: odpowiednie złącze typu KEYSTONE, ramkę z supportem oraz puszkę systemu MEDIABOX należy ew. kupić oddzielnie. Oferowane przez nas złącza typu KEYSTONE oraz wszystkie elementy systemu MEDIABOX można znaleźć w naszej ofercie wpisując odpowiednio KEYSTONE lub MEDIABOX w wyszukiwarce w katalogu produktów.
Dane techniczne
Kolor: biały
Wymiary adaptera (szerokość/wysokość/głębokość): 45x45x38mm
Masa: ok. 16g
Adapter KEYSTONE posiada cztery zatrzaski i umieszcza się go w ramce z supportem przez "zatrzaśnięcie"
Komplet zawiera adapter, tabliczkę opisową z przezroczystą osłoną oraz niebieskie i czerwone wkładki informacyjne z symbolami telefonu, komputera, Cat5 oraz Cat6.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu