logo
Puszka elektroinstalacyjna OPTIMA podtynkowa trzykomorowa głęboka
nr katalogowy: 48857
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Oferowany przedmiot jest puszką elektroinstalacyjną przeznaczoną do montażu w ściankach o grubości do 50mm z pustymi przestrzeniami (np. w płytach karton-gips, paździerzowych itp). Metalowe skrzydełka dokręcane czterema śrubami unieruchamiają puszkę w ściance w której są montowane. Oczywiście puszkę można również stosować do typowych ścian (cegła, pustak, tynk) gipsując ją w uprzednio wykutym otworze. Oferowana puszka jest puszką trzykomorową - umożliwia zamocowanie potrójnej ramki i umieszczenie w niej gniazd lub modułów użytkowych. Puszka posiada sześć wkrętów o rozstawie 60mm do mocowania ramki, 4 wysuwane przegrody izolujące od siebie komory oraz 14 wyłamywanych osłabień do wprowadzenia kabli.
Uwaga! Oferowana puszka standardowy rozstaw komór 71mm oraz głębokość ok. 60mm - jest to puszka głęboka (typowe puszki mają głębokość ok. 40mm) umożliwiająca umieszczenie w niej nadmiaru kabla lub modułów wymagających większej przestrzeni (wiele modułów AV oraz teleinformatycznych wymaga puszek głębokich w celu wygodnego podłączenia przewodów zakończonych wtykami). Wymiarowanie puszki przedstawia rysunek poniżej:
Oferowana puszka jest przeznaczona do mocowania w niej typowych elementów domowej instalacji elektrycznej niemniej ze względu na głębokość rekomendujemy jej stosowanie do montażu elementów systemu MEDIABOX 45 z wykorzystaniem ramek-adapterów OPTIMA. System MEDIABOX 45 posiada dedykowane puszki instalacyjne o rozstawie komór wynoszącym 57mm niemniej dzięki ramkom OPTIMA z adapterami MEDIABOX 45x45 możliwe jest zastosowanie typowych puszek o rozstawie komór wynoszącym 71mm. Dzięki większemu rozstawowi między komorami oraz większej głębokości uzyskuje się znacznie większą ilość miejsca do umieszczenia modułów MEDIABOX oraz podłączanych przewodów. Elementy niezbędne do złożenia i sposób ich montażu przedstawia schemat poniżej:
W ofercie posiadamy puszki o różnej ilości komór (od 1 do 5). Puszki OPTIMA, ramki OPTIMA z adapterami MEDIABOX 45x45 oraz wszystkie oferowane elementy systemu MEDIABOX 45 można znaleźć w naszej ofercie wpisując OPTIMA lub MEDIABOX w wyszukiwarce w katalogu produktów.
Dane techniczne
Materiał: Tworzywo bezhalogenowe, samogasnące
Spełniane normy: PN–E 93208, klasa V0
Wymiary puszki zewnętrzne (długość/szerokość/głębokość): 210/68/63mm
Rozstaw otworów wkrętów mocujących ramkę (pionowo/poziomo): 60x71mm
Masa: ok. 137g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu