logo
Moduł systemu MEDIABOX 45x45mm zasilacz 230V-USB/C 5/9/12V 3/2/1.5A 20W biały
nr katalogowy: 48826
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Oferowany moduł jest elementem systemu MEDIABOX 45 o wymiarach 45x45mm (2M) i jest zasilaczem z portem USB-C. Zasilacz dostarcza napięcie 5V/9V/12V z maksymalnym prądem 3A/2A/1.5A. Zasilacz jest zgodny ze standardem PD (Power Delivery) co oznacza, że obsługuje zarówno urządzenia wymagające zasilania 5V jak również urządzenia posiadające tryb PD - negocjujące z zasilaczem napięcie wymagane do szybkiego ładowania (nowe modele smartfonów i tabletów). Urządzenie zasilane jest z sieci elektrycznej o napięciu 100-240V (automatyczne dopasowanie). Od strony instalacji moduł posiada dwa złącza śrubowe do podłączenia żył fazy (L) oraz zera (N). Od strony "frontu" moduł posiada gniazdo USB typu C umożliwiające podłączenie kabla zasilającego z wtyczką USB-C.
Moduł składa się z adaptera KEYSTONE 45x45 z zaczepami standardu MEDIABOX 45 oraz zasilacza typu KEYSTONE łączonego z adapterem. Szczegółowy opis zasilacza dostępny jest tutaj zaś specyfikacja zasilacza dostępna jest tutaj.

Moduł zasilacza posiada zabezpieczenia OCP (Over Current Protection - przeciw zbyt wyskiemu prądowi wyjściowemu), OVP (Over Voltage Protection - przeciw zbyt wysokiemu napięciu wyjściowemu), OPP (Over Power Protection - przeciwprzeciążeniowe), SCP (Short Circuit Protection – przeciwzwarciowe) oraz OTP (Over Temperature Protection - przed przegrzaniem) co zabezpiecza przed awarią zarówno zasilacz jak i zasilane urządzenia.

System MEDIABOX 45 umożliwia łatwe i wygodne zestawianie w jednej linii wzorniczej gniazd i przełączników elektrycznych, złącz AV oraz gniazd teleinformatycznych w domowej instalacji TELE-AUDIO-VIDEO. System występuje w kolorach białym i czarnym w wersji natynkowej, podtynkowej, podłogowej oraz blatowej i charakteryzuje się modułową budową gdzie podstawową jednostką jest moduł 1M o wymiarach czołowych 22.5x45mm. Tak więc wszystkie elementy systemu mają wymiary będące wielokrotnością tego modułu. Moduły o tych wymiarach są stosowane również w systemach LEGRAND MOSAIC i KONTAKT-SIMON K45 tak więc moduły systemu MEDIABOX są z nimi kompatybilne. Moduły MEDIABOX można montować w puszkach natynkowych lub podtynkowych, listwach i korytach naściennych systemu MEDIABOX, w puszkach podłogowych (floorbox-ach) oraz w puszkach i kolumnach blatowych. Dostępne elementy systemu to puszki natynkowe, podtynkowe, podłogowe, blatowe, listwy i koryta naścienne, ramki i mocowania do modułów, zaślepki, adaptery i przepusty, gniazda elektryczne, przełączniki jednobiegunowe, schodowe i dzwonkowe oraz złącza typu RCA, JACK, XLR, banan, RTV, F, BNC, RJ11, RJ45, USB, VGA, HDMI, DisplayPort itp.

Elementy niezbędne do złożenia systemu pod- lub natynkowego i sposób ich montażu przedstawia schemat poniżej (na przykładzie ramek i modułów w kolorze czarnym, dostępne są one również w kolorze białym):
Uwaga! Osadzenie elementu MEDIABOX w puszkach pod- lub natynkowych wymaga użycia ramki, supportu oraz puszki elektroinstalacyjnej. W ofercie posiadamy ramki pojedyńcze 2M (do modułów o łącznym wymiarze 45x45mm), ramki podwójne 4M (do modułów o łącznym wymiarze 90x45mm) oraz ramki potrójne 6M (do modułów o łącznym wymiarze 135x45mm). W systemie MEDIABOX stosowane są puszki podtynkowe lub natynkowe jedno-, dwu- lub trzykomorowe. Należy pamiętać, że wymiar modułu MEDIABOX powoduje, że odległość między komorami puszek jest mniejsza niż w typowych poszkach elektroinstalacyjnych (rozstaw między komorami w typowej puszce elektroinstalacyjnej wynosi ok. 71mm zaś system MEDIABOX wymaga rozstawu ok. 57mm). Tak więc o ile do ramek pojedyńczych pasuje typowa jednokomorowa puszka elektroinstalacyjna, to już ramki podwójne i potrójne wymagają dedykowanych puszek o mniejszym rozstawie między komorami (dostępnych w naszej ofercie). Przykładowe rozwiązania modułowe MEDIABOX prezentujemy na poniższych przykładach:
Uwaga! Przedmiotem oferty jest jest wyłącznie moduł zasilacza USB-C z adapterem MEDIABOX 45x45. Pozostałe elementy niezbędne do jego użycia: ramkę z supportem oraz puszkę systemu MEDIABOX należy ew. kupić oddzielnie. Oferowane przez nas wszystkie elementy systemu MEDIABOX można znaleźć w naszej ofercie wpisując MEDIABOX w wyszukiwarce w katalogu produktów.
Dane techniczne
Kolor: biały
Złącza: USB typ C od frontu, złącza śrubowe TERMINAL BLOCK od strony instalacji
Napięcie wejściowe: 100V - 240V (zmienne, automatyczne dopasowanie)
Napięcie wyjściowe: 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A 20W
Zabezpieczenia: OCP (przeciw zbyt wysokiemu prądowi wyjściowemu), OVP (przeciw zbyt wysokiemu napięciu wyjściowemu), OPP (przeciwprzeciążeniowe), SCP (przeciwzwarciowe), OTP (przed przegrzaniem)
Wymiary modułu (szerokość/wysokość/głębokość): 45x45x45.5mm
Masa: ok. 36g
Mocowanie: moduł posiada cztery zatrzaski i umieszcza się go w ramce z supportem przez "zatrzaśnięcie".
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu