logo
Wtyk RJ45/8P8C kat.5e nieekranowany UTP przelotowy drut/linka AWG24-26
nr katalogowy: 47092
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Wtyk 8P8C (8 Position 8 Contact) nazywany także RJ45 jest ośmiostykowym złączem stosowanym w instalacjach telekomunikacyjnych i sieciach komputerowych. Wtyk posiada osiem pinów, które podczas zaciskania są wbijane przez izolację w żyły zarabianego przewodu.
Oferowany wtyk jest konektorem przelotowym (Connector Pass Through) posiadającym szczelinę umożliwiającą "przelot" żył skrętki na której zaciskany jest wtyk. Wtyki przelotowe nie wymagają przycięcia żył kabla przed umieszczeniem ich we wtyczce (jak ma to miejsce w stadardowych RJ-tach). Dzięki temu proces właściwego obsadzenia wtyczki na kablu jest znacznie prostszy - znacznie łatwiej wsuwa się kabel do wtyczki, unika się błędów niewłaściwego ułożenia oraz nierównego przycięcia żył.
Oferowany wtyk służy do obsadzenia na skrętce nieekranowanej UTP o średnicy 5~6.0mm oraz o grubości żył (średnica z izolacją) w zakresie 0.9~1.02mm co odpowiada średnicy wewnętrznej żył (bez izolacji) w zakresie AWG24-26 (0.5-0.4mm). Wtyk (dzięki odpowiedniemu profilowaniu pinów) służy do montażu na kablach typu drut (solid) lub linka (strand) i zapewnia zgodność z parametrami kat5E (klasa D, pasmo 100MHz).

Do zaciskania oferowanych wtyków dedykowany jest zaciskacz, który podczas jednej operacji zaciska wtyczkę oraz obcina wystające żyły. Zaciskacz dostępny jest w naszej ofercie, można go wyszukać wpisując CP-376N w wyszukiwarce w katalogu produktów.

Uwaga! Wtyk przeznaczony jest do kabli o maksymalnej średnicy żył z izolacją wynoszącej 1.02mm. Prosimy o sprawdzenie przed zakupem średnicy żył posiadanego przewodu ponieważ czasem spotykane są skrętki kat.5E z żyłami w grubej izolacji przekraczającymi 1.02mm. W naszej ofercie posiadamy również wtyczki RJ45 o konstrukcji umożliwiającej obsadzenie na grubszych przewodach - przeznaczone dla żył o grubości do 1.6mm.
Dane techniczne
Typ wtyku: RJ45 (8P8C) kat.5e, klasa D, pasmo 100MHz, UTP (nieekranowany) na kabel okrągły (skrętka komputerowa)
Materiał: obudowa wykonana z polikarbonu, styki złocone wykonane z fosforobrązu, warstwa złota 6µin (0.15µm)
Typ żył kabla: drut lub linka AWG 24~26 (Ø żyły 0.4~0.5mm, Ø żyły w izolacji 0.9~1.02mm)
Wymiary (długość, szerokość, wysokość): 22/12/13mm
Średnica wprowadzanego przewodu: 5~6mm
Masa 1 wtyczki: ok. 2g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu