logo
Przyłącze USB2.0 wtyk A - wtyk mini-B 1.0m VITALCO
nr katalogowy: 41535
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Standard USB (Universal Serial Bus - uniwersalna magistrala szeregowa) wprowadzono w 1998r. Specyfikacje USB1.0/1.1, późniejsza USB2.0 oraz najnowsze USB 3.0/3.1/3.2 definiują kilkanaście typów złącz, niemniej obecnie najczęściej używane są sprzęty posiadające złącza USB2.0 typu A, B, oraz mikro-B. Złącza mini-B były popularne kilka lat temu - obecnie stosowane sa coraz rzadziej.

Oferowane przyłącze jest kablem zakończonym wtykiem USB2.0 typu A z jednej strony oraz wtykiem USB2.0 typu mini-B z drugiej. Schemat połączeń wewnętrznych kabla prezentujemy poniżej:
Kabel zapewnia dwukierunkowe przesyłanie cyfrowych sygnałów oraz zasilania pomiędzy komputerem (wtyk USB typu A) a urządzeniem peryferyjnym (dysk przenośny, aparat cyfrowy, nawigacja, PDA, tablet, telefon komórkowy itp.) posiadającym gniazdo USB2.0 typu mini-B. Przyłącze jest zgodne ze standardem USB 1.1 oraz 2.0.
Kabel służy zarówno do przesyłania danych jak i zasilania. O ile przy przesyłaniu danych grubość przewodnika po którym przesyłane sa dane nie jest specjalnie istotna to w przypadku zasilania bardzo ważny jest rodzaj i grubość żył przewodów. Przy cienkim i/lub niemiedzianym przewodniku z uwagi na dużą oporność występują straty napięcia co zmniejsza wartość płynącego prądu i wydłuża czas ładowania podłączonego urządzenia (w skrajnych przypadkach przy wymaganym dużym prądzie zasilania np. w dyskach przenośnych, tabletach lub nawigacjach ładowanie nie jest możliwe). Do ładowania należy używać kabli jak najkrótszych, miedzianych o możliwie jak najgrubszych żyłach zasilania.

W oferowanym przez nas kablu żyły zasilania wykonane są z miedzianego przewodnika o średnicy ok. 0.50mm (AWG26). Oznacza to, że kabel służy do przesyłania danych oraz ew. zasilania/ładowania urządzeń o niewielkim poborze prądu (do 700mA). Do zasilania urządzeń o większym poborze prądu wymagane są kable o grubszych żyłach zasilania.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: USB2.0/1.1, transfer max 480Mb/s
Złącza: wtyk USB2.0 typ mini-B męski, wtyk USB2.0 typ A męski, styki złocone
Przewodnik: Cu 2xAWG26 (Ø0.5mm) - zasilanie, 2xAWG28 (Ø0.4mm) - dane
Średnica przewodu: ok 4mm
Długość: 1.0m
Masa: ok. 32g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu