logo
Wtyk RJ45/8P8C kat.6A ekranowany STP z obejmą na skrętkę drut/linka AWG22-24 LogiLink
nr katalogowy: 41168
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą przedmiotu jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Wtyk 8P8C (8 Position 8 Contact) nazywany także RJ45 jest ośmiostykowym złączem szeroko stosowanym w instalacjach telekomunikacyjnych i sieciach komputerowych. Oferowany wtyk jest złączem narzędziowym - posiada osiem pinów, które podczas zaciskania narzędziem zaciskowym są wbijane przez izolację w żyły zarabianego przewodu. Wtyk posiada ekran z obejmą kabla (tail clip) - dzięki temu w prosty i wygodny sposób zapewnia pewny kontakt ekranu skrętki z ekranem złącza.
Oferowany wtyk umożliwia instalację na skrętce ekranowanej F/UTP, SF/UTP, U/FTP, S/FTP o średnicy w zakresie 6.0~8.0mm oraz o grubości żył (średnica z izolacją) w zakresie 1.1~1.50mm co odpowiada średnicy wewnętrznej żył (bez izolacji) w zakresie AWG22-24 (0.65-0.52mm). Wtyk posiada osłonkę z miękkiego tworzywa z otworem na kabel o średnicy 6~8mm. Wtyk - dzięki odpowiedniemu profilowaniu pinów - służy do montażu na kablach typu drut lub linka (solid/strand), metalowy ekran zapewnia pełne ekranowanie wtyku zaś specjalny pilot umożliwia zachowanie skrętu par na maksymalnym dystansie co jest wymagane dla zapewnienia parametrów kat.6A i dzięki czemu złącze spełnia wymogi transmisji zarówno Gigabit Ethernet jak i 10 Gigabit Ethernet (klasa EA, kategoria 6A).
Do zaciskania wtyku można użyć dowolnego zaciskacza RJ45 niemniej zalecamy używać zaciskaczy do wtyków RJ45 z obejmą (tail clip). Takie narzędzia posiadają również gniazdo do zawijania obejmy ekranu na kablu co przyspiesza i ułatwia operację mocowania wtyku na przewodzie.
Zaciskacze dedykowane do oferowanych wtyków dostępne są w naszej ofercie - można je wyszukać wpisując Tail Clip w wyszukiwarce w katalogu produktów.
Dane techniczne
Typ wtyku: RJ45/8P8C, klasa EA, kat 6A, STP (ekranowany), narzędziowy, na kabel okrągły (skrętka komputerowa)
Materiał: obudowa wykonana z polikarbonu, ekran cynowany, styki złocone 1.3μm (50μin) na podkładzie z fosforobrązu
Typ żył skrętki: drut AWG 22~24 (Ø żyły 0.52~0.65mm, Ø żyły w izolacji 1.1~1.5mm)
Wymiary bez osłonki (długość, szerokość, wysokość): 30/12/13mm
Wymiary osłonki (długość, szerokość, wysokość): 26/14/16mm
Średnica wprowadzanego przewodu: 6~8mm
Masa 1 wtyczki: ok. 5g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu