logo
Wtyk RJ45/8P8C kat.6A ekranowany STP na skrętkę drut/linka AWG22-27 kątowy beznarzędziowy Telegartner
nr katalogowy: 41160
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą wtyków jest renomowana niemiecka firma TELEGAERTNER, szczegółowa specyfikacja wtyku dostępna jest na stronie producenta tutaj, karta katalogowa dostępna jest tutaj zaś instrukcja montażu dostępna jest tutaj.

Wtyk 8P8C (8 Position 8 Contact) nazywany także RJ45 jest ośmiostykowym złączem stosowanym w instalacjach telekomunikacyjnych i sieciach komputerowych. Wtyk posiada osiem pinów, które połączone są ze stykami-nożami wbijanymi przez izolację w żyły zarabianego przewodu podczas montażu.Oferowany wtyk dzięki swojej konstrukcji (metalowa przeciwpyłowa obudowa, czteroczęściowy moduł styków kontaktowych z pełnym ekranowaniem między parami) umożliwia instalację na skrętce S/FTP, U/FTP, SF/UTP z żyłami o średnicy w zakresie AWG22-27. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu styków kontaktowtych możliwe jest obsadzenie wtyków na skrętce z żyłami typu drut lub linka (solid/strand). Wtyk spełnia wymogi transmisji zarówno Gigabit Ethernet jak i 10 Gigabit Ethernet (klasa EA, kategoria 6A).
Oferowane złącze jest wtykiem kątowym - dzięki temu możemy wygodniej poprowadzić kabel. Najczęściej posiadany kabel ma wtyczkę prostą co powoduje ułożenie kabla prostopadłe do urządzenia. Oferowany wtyk umożliwia poprowadzenie kabla równolegle do krawędzi urządzenia, co bywa pomocne lub czasem niezbędne w przypadku, gdy brak miejsca wymusza zagięcie kabla natychmiast po wyjściu z gniazda (np. w sprzętach dosuniętych do ściany lub szafach instalacyjnych z ograniczoną przestrzenią). Silne zagięcie kabla w połączenich z "prostymi" wtyczkami (szczególnie w ekranowanych kablach wyższych kategorii o dużej sztywności) skutkuje często utratą lub ograniczeniem przepustowości.
Konstrukcja wtyku (specjalnie zaprojektowane zaczepy i blokada) umożliwia jego złożenie w czterech wariantach w których kąt poprowadzenia kabla w stosunku do portu RJ45 wynosi 90° w lewo, prawo, w górę lub w dół. Kąt ten można łatwo zmienić również w późniejszej eksploatacji.
Wtyk przeznaczony jest do montażu wg standardu T568B czyli najczęściej stosowanego w Polsce. Szybki montaż możliwy jest bez specjalistycznych narzędzi - zaciśnięcia modułu stykowego można dokonać ręcznie, kombinerkami lub dedykowanym narzędziem do zaciskania równoległego.
Film instruktażowy pokazujący sposób montażu wtyku na kablu dostępny jest tutaj.
Dane techniczne
Typ wtyku: RJ45/8P8C klasa EA, kat 6A, STP (ekranowany) na kabel okrągły (skrętka komputerowa)
Materiał: obudowa metalowa z niklowanego cynku, styki złocone 0.8μm (30μin) na podkładzie z fosforobrązu
Typ żył skrętki: drut/linka AWG22~27 (Ø żyły 0.5~0.8mm, Ø żyły w izolacji 1.0~1.6mm)
Wymiary (długość, szerokość, wysokość): 38/14/45mm
Średnica wprowadzanego przewodu: 5.5~10mm
Masa 1 wtyczki: ok. 30g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu