logo
Wtyk RJ45/8P8C kat.6A ekranowany STP z obejmą na skrętkę drut/linka AWG24-27 MP8(8) FS Telegaertner
nr katalogowy: 41156
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą wtyku jest renomowana niemiecka firma TELEGAERTNER, szczegółowa specyfikacja wtyku dostępna jest tutaj zaś instrukcja montażu dostępna jest tutaj.

Wtyk 8P8C (8 Position 8 Contact) nazywany także RJ45 jest ośmiostykowym złączem stosowanym w instalacjach telekomunikacyjnych i sieciach komputerowych. Wtyk posiada osiem pinów, które podczas zaciskania są wbijane przez izolację w żyły zarabianego przewodu.
Oferowany wtyk służy do obsadzenia na skrętce ekranowanej FTP o średnicy w zakresie 5.5~7.3mm oraz grubości żył (średnica z izolacją) w zakresie 0.85~1.05mm co odpowiada średnicy wewnętrznej żył (bez izolacji) w zakresie AWG24-27 choć zdarzają się czasem kable AWG23 ze średnicą żyły z izolacją <1.05mm. Wtyk posiada osiem złoconych (warstwa złota 30µin) pinów z ostrzami profilowanymi do montażu na 8-żyłowych skrętkach z żyłami zarówno typu drut (solid) jak i linka (strand). Wtyk posiada ekran z obejmą kabla (tail clip) - dzięki temu w prosty i wygodny sposób zapewnia pewny kontakt ekranu skrętki z ekranem złącza. Gumowa osłona zapewnia ochronę kabla przed złamaniem. Wtyk zapewnia zgodność z parametrami kat.6A (klasa EA, pasmo 500MHz) i spełnia wymogi transmisji Gigabit Ethernet oraz 10 Gigabit Ethernet. Specjalny pilot umożliwia zachowanie skrętu par na maksymalnym dystansie co jest wymagane dla zapewnienia parametrów kat.6A.
Uwaga! Wtyk przeznaczony jest do kabli o maksymalnej średnicy żył z izolacją wynoszącej 1.05mm - we wtyku o takiej konstrukcji ze względu na ograniczenia rozmiarowe nie da się umieścić 8 żył o większej średnicy. Prosimy o sprawdzenie przed zakupem średnicy żył posiadanego przewodu ponieważ większość skrętek kat.6A posiada żyły z grubą izolacją przekraczającą 1.05mm. W naszej ofercie posiadamy również wtyczki o innej konstrukcji - przeznaczone dla żył o grubości do 1.6mm.

Do zaciskania wtyku można użyć dowolnego zaciskacza RJ45 niemniej zalecamy używać zaciskaczy do wtyków RJ45 z obejmą (tail clip). Takie narzędzia posiadają również gniazdo do zawijania obejmy ekranu na kablu co przyspiesza i ułatwia operację mocowania wtyku na przewodzie.
Zaciskacze dedykowane do oferowanych wtyków dostępne są w naszej ofercie - można je wyszukać wpisując Tail Clip w wyszukiwarce w katalogu produktów.
Dane techniczne
Typ wtyku: RJ45/8P8C kat.6A, klasa EA, pasmo 500MHz, STP (ekranowany) na kabel okrągły (skrętka komputerowa)
Materiał: obudowa wykonana z polikarbonu, styki złocone 30μin (0.8µm) na podkładzie z fosforobrązu
Typ żył skrętki: drut/linka AWG 24~27 (Ø żyły 0.4~0.6mm, Ø żyły w izolacji 0.85~1.05mm)
Wymiary (długość, szerokość, wysokość): 26/14/15mm
Średnica wprowadzanego przewodu: 5.5~7.3mm
Masa 1 wtyczki: ok. 5g
Specyfikacja i szczegółowe parametry: tutaj.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu